Yunus Yıldırım: Hakemlikten kopamam

Hakemlik kariyerini geçen sezon noktalayan Yunus Yıldırım, pazar günü oynanacak Akhisar Belediye-Göztepe müsabakasıyla jübilesini yapacak.

Yunus Yıldırım: Hakemlikten kopamam
Yunus Yıldırım: Hakemlikten kopamam
GİRİŞ 09.10.2015 11:51 GÜNCELLEME 09.10.2015 11:51

Yunus Yıldırım yaptığı açıklamada, Manisa'nın geleneksel bir yapısının olduğunu ve kentte hakemliği bırakanlar için birer jübile maçı tertip edildiğini kaydetti.

Daha önce Necmi Temizel, İbrahim Aksoy ve Akif Uğurdur için de böyle organizasyonlar yapıldığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

"Geçen sezon seçim dolayısıyla bu organizasyonu yapamadık. Sezon başında da Manisa 19 Mayıs Stadı'nın bakımda olması nedeniyle bu müsabakayı milli takım arasına bıraktık. Manisa'nın Süper Lig'deki temsilcisi Akhisar Belediyespor ile daha önce maçlarını Manisa'da oynayacağını açıklayan Göztepe ile karşılaşacak. Müsabaka için hazırladığımız proje kapsamında müsabaka giriş ücreti için cüzi bir miktar belirledik. Takımların ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun onayıyla müsabakanın geliri, çalıştığım okul olan Saruhanlı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği'ne bağışlanacak."

Yıldırım, halen hakemlik yaptığı dönemde olduğu gibi öğretmenliğe devam ettiğini belirterek, "Hakemlikten kopmam mümkün değil. Halen gözlemci olarak görev alıyorum. Ayrıca mentör ve eğitmen olarak camianın içinde olmayı sürdüreceğim" dedi.

Akhisar Belediyespor ile Göztepe arasında Manisa 19 Mayıs Stadı'nda 11 Ekim Pazar günü saat 16.30'da başlayacak müsabakanın biletleri 10 liradan satılacak.

Yunus Yıldırım'ın kariyeri

İlk olarak 8 Eylül 1996'da 3. Lig Selçuk Efes Belediyespor-Torbalıspor maçında kıdemli yardımcı hakem olarak görev yapan Yunsu Yıldırım, 16 Şubat 1997'deki Simav Eynalspor-Aliağa Belediyespor karşılaşmasında düdük çaldı.

Yıldırım, Süper Lig'de 10 Ağustos 2003'te Adanaspor-Malatyaspor müsabakasını yönetti.

Türkiye kariyerinde toplam 415 maçta görev alan Yıldırım, bunların 313'ünde hakem, 14'ünde 1. yardımcı hakem, 25'inde 2. yardımcı hakem ve 63'ünde de dördüncü hakem olarak görev yaptı.

Toplam 4 yıl FIFA kokartı taşıyan Yunus Yıldırım, UEFA Avrupa Ligi'nde 4, UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemelerinde 2 karşılaşmada ve bazı özel maçlarda görev aldı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ