Türkiye'nin başarısını EAA Başkanı da kutladı

Avrupa Atletizm Birliği (EAA) Başkanı Hansjörg Wirz, Türkiye Atletizm Federasyonu'na bir mektup göndererek, Türk sporcuların Avrupa Şampiyonası'nda ki başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin başarısını EAA Başkanı da kutladı
Türkiye'nin başarısını EAA Başkanı da kutladı
GİRİŞ 10.07.2012 15:49 GÜNCELLEME 10.07.2012 15:49

EAA Başkanı Hansjörg Wirz'in TAF Başkanı Mehmet Terzi'ye hitaben yazdığı mektup, federasyonun internet sitesinde yayımlandı.

Mektubunda, TAF'a Avrupa Şampiyonası'nın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine katkılarından dolayı teşekkür eden Wirz'in, ''Türk takımının göze batan başarılarından duyduğum memnuniyeti de ifade etmek isterim. Sizi ve federasyonunuzu 4 altın, toplamda 7 madalya ve diğer derecelerinizden dolayı kutlarım'' ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Elde edilen sonuçların, Türkiye'yi takım sıralamasında beşinci sıraya yerleştirdiğini vurgulayan Wirz'in, mektubunda şu görüşlerini paylaştığı vurgulandı:

''Bu sonuçlar federasyonunuzun etkileyici gelişiminin göstergesi olup, atletizmi ülkenizde yaymak, entegre etmek ve Avrupa'nın en iyi takımları arasına sokmak adına gösterdiğiniz sürekli çabanın kanıtıdır. Bu çabaların sonucunda, Avrupa Takımlar Şampiyonası Süper Ligi'ne terfi ettiniz ve önümüzdeki yıl Avrupa'nın en iyi 12 takımı ile İngiltere'de mücadele edeceksiniz. Atletizm konusunda yakın ve başarılı işbirliğinizin devamını dilerken, Güneydoğu Avrupa bölgesindeki liderliğinizin de sürmesini temenni ederim. Yapıcı katkılarınızdan dolayı teşekkürlerimi iletir, Londra Olimpiyat Oyunlarında başarılar dilerim.''

KAYNAK: AA