Terim'in maaşına rekor zam

TFF Başkanı Hasan Doğan'la bir araya gelen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2012 yılına kadar takımın başında kaldı.

Terim'in maaşına rekor zam
Terim'in maaşına rekor zam
GİRİŞ 02.07.2008 00:45 GÜNCELLEME 02.07.2008 00:45
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

EURO 2008'deki Almanya maçı sonrası A Milli Takım'ı bıraktığını açıklayan Fatih Terim, kendisine yapılan yüzde 100 zamla görevine devam kararı aldı. Dün Futbol Federasyonu'nun Levent'teki merkez binasında Başkan Hasan Doğan'la bir araya gelen Terim, 143 bin YTL'lik maaşına yapılan yüzde 100 zamdan sonra 2012 yılına kadar takımın başında kaldı.

Başkan Doğan da Terim'in görev süresinin karşılıklı mutabakat sonrasında 2012'ye kadar uzatıldığını belirtti ve şunları söyledi: "Türk futbolunun sorunları, Avrupa Şampiyonası öncesinde nerede bıraktıysak orada duruyor. Şimdi bir taraftan bu sorunları gidermek, diğer yandan da 2010 Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarına başlamak durumundayız. Fatih Terim hocamızla 2010 yılına kadar devam eden bir sözleşmemiz vardı. Yaptığımız görüşmede bu sözleşmenin 2012'ye kadar uzatılmasına karar verdik."

YAZDIR
YORUMLAR 184
 • Ertan Koyuncu 10 yıl önce Şikayet Et
  Sektör ?. Bu camiada 3000 YTL maaş alması da beklenemez herhalde değil mi neden şaşırdınız ?
  Cevapla
 • muammer karabulut 10 yıl önce Şikayet Et
  yazık çok yazık. bu fatih hoca milli takımı mahvetti. biz avrupa şampiyonu olamadı isek tek sorumlu fatih hocadır. yıldıray halil fatih tekke gökdeniz g. saraylı olmadığı için oynatılmadı. hatta platini bile erzike fatih tekkeyi sormuş kadroda bile yok deyince şaşırmış. fatih hocadan gecekulubü fedaisi olur ancak. desenize milli maçları seyrederken kahrolacağız. Fatih hoca ne olur bırak para hırsı gözünü döndürmüş. yeter o kadar aldığın. birazda bizi düşün şöyle adam gibi takım seyredelim. sözünün eri ol ve bırak.
  Cevapla
 • rifat koyuncu 10 yıl önce Şikayet Et
  tezgah iki. vatan sever fatih abimiz tabi bu kadar aldığı paranın vergisini de ödemiyordur galiba. neden işte sporu destekleme ve geliştirme falan filan... böyle desteğe ne var ki. bir asgari ücretliden bile hemen kuruşu kuruşuna vergisini kesen devletimiz yöneticilerine sesleniyorum. bu yağmaya bir son verin lütfen. yazık allah adamı taş eder.
  Cevapla
 • rifat koyuncu 10 yıl önce Şikayet Et
  tezgaha bak. fatih terim e italyan bir futbol takımı şu parayı verdi diye haber vardı haber7.com da. haber7.com tabi bu haberi teyit edip duyurdu diye düşünüyorum ve umuyorum. ancak burada esas olay şu bence fatih terim ortaya bir yem attı ve tabii bizimkilerde telaşlandı güya ve maaşa yüzde yüz zam ile işi kapattılar tabi. burda fatih terim yıllık 2.5 milyon euro yerine 1.6 milyon euro lan vatansever bizimkilerde değerli hocayı kaçırmayan başarılı yönetici. ya tezgaha bak ya. italyanlar istiyordu neden önceden gönderdi
  Cevapla
 • mert vidinli 10 yıl önce Şikayet Et
  yakışır terime. terim sonuna kadar hakl etmiştir federasyon özerktir bütçesini kendi reklemlardan sponsorlardan yayın gelirlerinden oluşturur sonuçta terimin maaşını federasyon veriyor hazineden değil dolayısıyla kimsenin uzanamadığı ciğere mundar demesine gerek yok ayrıca terime gelinceye kadar o kadar haketmediğini alan varki onlar niye konu edilmiyor ve ya dillendirilmiyor çünkü onlar akepeli ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle