TAF Başkanı Çintimar Erzurum'da

Çintimar: "İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda Erzurum, atma-atlama branşlarında Türkiye'nin, Avrupa'nın ve dünyanın antrenman merkezi haline gelecek"

TAF Başkanı Çintimar Erzurum'da
TAF Başkanı Çintimar Erzurum'da
GİRİŞ 28.07.2015 22:40 GÜNCELLEME 28.07.2015 23:04

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, "İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda Erzurum, atma-atlama branşlarında Türkiye'nin, Avrupa'nın ve dünyanın antrenman merkezi haline gelecek" dedi.

Dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda yarışan atletlerle kentteki bir otelde yemekte bir araya gelen Çintimar, dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda yarışan sporculara başarı dilemek ve moral vermek amacıyla buluştuklarını söyledi.

Amaçlarının Türkiye'nin coğrafi iklim olarak sporculara faydalı olan yüksek rakımında Doğu Kamp Merkezi'ni kurup kenti en iyi şekilde değerlendirmek olduğunu ifade eden Çintimar, şöyle konuştu:

"Bir kamp merkezi olarak, hem kendi sporcularımıza hem de dünya sporcularına hizmet etmek istiyoruz. Erzurum'daki kamplarımız devam ediyor ve devam edecek. Olimpiyat ve dünya şampiyonalarında istediğimiz başarıları alıp, ülkemizin de bu anlamda ismini duyurmak anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Yine Erzurum'da uluslararası bir yarışma yapıldı. Burada yarışan sporcularımız sayıları belki azdı. Az sayıda katılım olmasına rağmen çok ciddi dereceler koşuldu. Bu dereceler içerisinde 6 rekor kırıldı. Bu rekorlar ülkemizde çok uzun yıllardır kırılması beklenen ve 'kırılır mı' diye endişe edilen rekorlardı."

Erzurum tarihinde ilk defa kota verilen bir yarışmada bir sporcunun olimpiyat kotasını geçerek olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek pozisyona geldiğini dile getiren Çintimar, "Kentte koşulan 4x100 metre yarışlarında hem yıldız bayanlarda hem de büyük erkeklerde rekorlar koşuldu. Bu rekorlardan birisi aynı zamanda dünya şampiyonası barajıydı ve bu barajı da arkadaşlarımız Erzurum'da geçmiş oldu. Bu yarışma, en fazla rekorun bir yarışmada kırıldığı bir yarışma oldu" ifadesini kullandı.

Bu anlamda bütün sporcuları ve antrenörleri tebrik ettiğini vurgulayan Çintimar, Bu anlamda inanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda Erzurum atma atlama branşlarında sadece Türkiye'nin, Avrupa'nın ve dünyanın bir antrenman merkezi haline gelecek. Bizlerde bu günün sporcuları bu günün antrenörleri olarak buraya gelecek sporculara hizmet etme şansını elde edeceğiz." dedi.

KAYNAK: AA
YAZDIR