'Anneme bol bol kemik suyu yaptıracağım!'

Sakarya'da antrenman yaptığı sırada kaza geçiren ve sağ el bilek eklem bölgesinde çıkık ve kırık oluşan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Ankara'da ameliyat edildi.

 • GİRİŞ30.01.2017 15:58
 • GÜNCELLEME30.01.2017 15:58
'Anneme bol bol kemik suyu yaptıracağım!'

Ankara'daki Memorial Hastanesi'nde Prof. Dr. Mehmet Demirtaş ve ekibi tarafından ameliyata alınan şampiyon sporcu, başarılı bir operasyon geçirdi.

Ameliyatı sonrasında açıklamalarda bulunan Kenan Sofuoğlu, sakatlığı, tedavi ve iyileşme süreciyle ilgili bilgi verdi.

Geçen hafta antrenman yaparken soğuk hava nedeniyle düştüğünü belirten Kenan, "Soğuk havalarda kemiklerin de çok sert olması nedeniyle ufak bir kazada bile kırık yaşayabiliyorsunuz. Baş parmağımın eklem bölgesinde kırık ve çıkık meydana geldi." dedi.

Yapılan ilk müdahalede ameliyat olmadan tedavi süreci öngörüldüğünü ifade eden şampiyon sporcu, "Bir hafta sonra kendimi iyi hissettim. Motorla yapılan testlerden geri kalınca, kondisyonum düşmesin diye fitness çalışmaya başladım. Talihsiz bir şekilde kolumu çarptım ve parmağım tekrar çıktı. Sakarya'da yapılan kontrolde alınan hasar nedeniyle parmağımı yerine tekrar oturtamadık." diye konuştu.

"ANNEME BOL BOL KEMİK SUYU YAPTIRACAĞIM"

Kenan Sofuoğlu, annesinin ve eşinin ağrıları nedeniyle üzüldüğünü sandığını ancak kendisini üzen konunun işinden geri kalmak olduğunu söyledi.

İşini seven bir insan için işinden geri kalmanın büyük bir zorluk olduğunu anlatan Kenan, şunları kaydetti:

"Avustralya'daki yarışa yetişmek için ne gerekiyorsa yiyip içeceğim. Anneme bol bol kemik suyu yaptıracağım ve onlarla hızlı bir tedavi süreci olacak. Daha önce de sakatlıklarla yarışa katıldım ve güzel sonuçlar aldım. Sağ el, motosiklet yarışçısının en çok ihtiyaç duyduğu noktadır. Motosikletin gazı ve freni sağ el bileğindedir. Şu anda zorladığımda parmağım yerinden çıkıyor, çıkınca da bileğim kitleniyor ve oynatamıyorum. Zorlama esnasında tekrar çıkarsa, birçok yarışı kaçırmış olurum. Antrenmanlara çıkmadan direkt yarışa katılacağım. Yılların tecrübesi var, o tecrübeyi kullanmanın zamanı geldi."

KAYNAKAA

Yorumlar5

 • Karaman 70 11 ay önce Şikayet Et
  Çok geçmiş olsun Allah dan acil şifalar diliyorum.
  Cevapla
 • Barbar 11 ay önce Şikayet Et
  Motorsporları çok tehlikeli, yanlış hatırlamıyorsam abisi de du tür kazada hayatını kaybetmişti. Geçmiş olsun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • tek vatan tek bayrak 11 ay önce Şikayet Et
  Osmanlıspor forması çok yakışmış
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • dadaş 11 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun. Rabbim hayırlı şifalar versin.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ali Kılıç 11 ay önce Şikayet Et
  Allah'tan acil şifalar dilerim, çok çok çok geçmiş olsun kardeşim yine eski formuna girersin inşallah.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Sonraki Haber