Hakemlerin FETÖ davasında karar çıktı

Eski PFDK Başkanı Hüseyin Karaahmetoğlu ve Cüneyt Çakır'ın da aralarında bulunduğu 20 isim hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında karar çıktı.

Hakemlerin FETÖ davasında karar çıktı
Hakemlerin FETÖ davasında karar çıktı
GİRİŞ 28.10.2018 14:02 GÜNCELLEME 28.10.2018 14:03
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Eski Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkanı Hüseyin Karaahmetoğlu, hakemler Süleyman Abay, Çağatay Şahan, Cüneyt Çakır'ın da aralarında bulunduğu 20 isim hakkında yürütülen FETÖ soruşturması tamamlandı. Savcılık, isimler hakkında yaptığı çalışmalar doğrultusunda delil elde edemediğinden haklarında takipsizlik kararı vererek dosyayı kapatılmasına karar verdi.

Eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak, eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, eski TFF PFDK Başkanı Hüseyin Karaahmetoğlu, Trabzonspor-Galatasaray maçını yöneten Cüneyt Çakır, Trabzonspor-Torku Konyaspor maçını yöneten Süleyman Abay, Trabzonspor-Gaziantepspor maçını yöneten Çağatay Şahan ve bu maçlarda görev alan hakem heyetlerinden toplamda 20 isim hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelen suç duyurusu dilekçesinde, şüphelilerin "Darbeye teşebbüs, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" amacıyla kurulmuş olan "Fethullahçı Terör Örgütüne üye olmak", "tehdit", "şantaj" ve "toplumda infial yaratacak eylem ve hareketlerde bulunmak" suçlarından cezalandırılmaları istendi.

Vatan'dan Elif Altın'ın haberine göre, Savcılık, dosya kapsamında emniyete gerekli incelemeleri yaptırdı. Emniyetin çalışmaları kapsamında şüpheliler hakkında herhangi bir suç unsuru tespit edilemedi. Bunun üzerine savcılık delil bulanamadığı için takipsizlik kararı verdi.

ETİKETLER
cüneyt çakır
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • recep 6 ay önce Şikayet Et
    o dönemi hatırlıyorum davutoğlunun başvekil zamanı konyanın önünü açıp tr sporun havasını almışlardı sebebi de eski başkanın reisin yanında durup fetö aleyhinde konuşması idi
    Cevapla