Demirören: TFF'nin gücünü gösterdi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Servet Yardımcı'nın UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesinin, TFF'nin gücünü gösterdiğini söyledi.

Demirören: TFF'nin gücünü gösterdi
Demirören: TFF'nin gücünü gösterdi
GİRİŞ 05.04.2017 15:26 GÜNCELLEME 05.04.2017 15:26

Helsinki Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Olağan UEFA Kongresi sonrası DHA'ya özel açıklamalarda bulunan Demirören, UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Servet Yardımcı'ya hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, "Ülkemiz için, Servet Bey için hayırlı olsun. 30 seneye yakın UEFA'da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Sayın Şenes Erzik'e de teşekkür ediyorum. Şimdi dönem, Sayın Yardımcı'nın dönemi. Bugünkü seçim, ülkemizin ve federasyonumuzun gücünü de gösterdi. 30-35 arası oy bekliyorduk, beklediğimiz oyu aldık. Destek olan tüm ülkelere teşekkür ediyorum. Servet Bey'e de başarılar diliyorum. UEFA çok önemli bir merkez. Orada bir Türk'ün olması, federasyonumuzun, kulüplerimizin problemlerinin hukuksal olarak daha kolay çözülüp anlatılabilmesi açısından da önemli" diye konuştu.

Başkan Yıldırım Demirören, bundan sonraki hedeflerinin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı olduğunu belirterek, "Onun için önümüzde 1.5 yıllık bir zaman var. Bunu en iyi şekilde değerlendirip, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığına hazırlanacağız" dedi.

YAZDIR