Skandal olayın ardından istifa ettiler!

TFF, Beşiktaşlı futbolcuların doping kontrolünden geçirilmesiyle ilgili açıklama yaptı. TFF Dopingle Mücadele Kurulu üyeleri istifa etti.

 • GİRİŞ14.05.2016 10:59
 • GÜNCELLEME14.05.2016 12:41
Skandal olayın ardından istifa ettiler!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

TFF Dopingle Mücadele Kurulu tarafından dün Beşiktaş ve Osmanlıspor kulübü futbolcularına yapılan müsabaka dışı doping kontrolleri kamuoyu nezdinde tartışma yaratmıştır. Müsabaka dışı doping kontrolleri bu sene test aşamasında olan bir uygulamadır. Dün kulüplerimize yapılan müsabaka dışı uygulama, Dopingle Mücadele Talimatı'nın 13. Maddesi'ne kişisel bir yorum katılarak yapılmış ve maksadını aşan bir uygulama olmuştur.

Konuyu değerlendiren TFF Dopingle Mücadele Kurulu başkan ve üyeleri istifalarını vermiş ve istifaları TFF Yönetim Kurulu tarafından 14 Mayıs 2016 tarihinde kabul edilmiştir. Dün alınan numuneler tüm dopingle mücadele uygulamalarında olduğu gibi test laboratuvarlarına gönderilmiştir.

Yorumlar14

 • adsız 1 yıl önce Şikayet Et
  Aziz Yıldırım kafar başınıza taş düşşsün asıl! Aziz Yıldırım madem bu kadar güçlü ve federasyon elinde neden Fenerbahçe şampiyon olamadı??? Federasyon başkanı jimnastik kulubünün eski başkanı be! Ayıptır ayıp daha utanmadan sıkılmadan fenerasyon diyor bazı yarım akıllılar!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • omer 1 yıl önce Şikayet Et
  Besiktas tedbiren o oyunculari oynatmasin osmanli macinda.. Tedbiren.. Bunlarin sagi solu belli olmaz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Aziz Yıldırım talimatıyla yapılmış bir skandal uygulamadır. Türkiye Futbol Federasyonunun haberi bile yok. Aziz Yıldırım başarısızlığını unutturmak için herşeyi yapar. Uyutulmuş Fener taraftarları da her sene aynı numarayı yer maalesef...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence TFF istifa etmelidir TFF Beşiktaş'ı koruyor
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence TFF istifa etmelidir TFF Beşiktaş'ı koruyor
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber