Fenerbahçe'den Süheyl Batum'a sert tepki!

Fenerbahçe, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Süheyl Batum'un paylaşımlarına tepki gösterdi.

Fenerbahçe'den Süheyl Batum'a sert tepki!
Fenerbahçe'den Süheyl Batum'a sert tepki!
GİRİŞ 14.11.2018 20:03 GÜNCELLEME 14.11.2018 20:06
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Süheyl Batum'un olaylı derbi sonrasında verilen cezalarla ilgili paylaşımlarına tepki gösterdi ve sosyal medyadan yaptığı paylaşıma İzmir Marşı'nı da ekledi.

 

 

Fenerbahçe'nin açıklamasında; "Fenerbahçe Spor Kulübü, ezelden ebediyete sorgulanamaz bir bağ ve değişmeyecek bir bağlılıkla Atatürk'e, değerlerine, ilke ve inkılaplarına bağlıdır. Bu konu hiçbir şahsın yorum ve değerlendirmesine açık değildir." ifadeleri yer aldı.

Süheyl Batum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, "Fatih Terim, hiç kimsenin duymadığı hakaret nedeniyle 10 maç ceza almış. Ne demiştim? Kimsenin cesaret edemediği 'pis bir işi', 'bizim oğlan yapar' diyerek, işbaşına getirilen, görevi bitirince de uzatmaları oynayan bir 'ekibin' adalet dağıtamayacağını. Doğru değil mi? Futbolcu sahanın ortasında hakeme hakaret etti, tükürdü. 'Ağızdan çıkan her sıvı tükürük değildir' dediler. Ceza 3 maç. Geçen yıl 'bir teknik direktör', maçlardan sonra, 'ben bu hakemleri tanırım, kötü niyetliler, vücut dilinden belli' dedi. Ceza 0 maç. Terim 10 maç. Ne adalet! Bunları kendi adıma yazıyorum. Dernek adına değil. Ama biz Atatürkçüyüz. Doğru 'olanı' söylemekten çekinmeyiz. Türk Ordusunun yarısı içeri atılırken, FETÖ'cü savcılarla tavla oynayan, halı saha maçı yapıp, işler terse dönünce Atatürk'ü hatırlayanlarla bir tutmasın bizleri kimse." demişti.

 

 

FENERBAHÇE'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

"Dün akşam saatlerinde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanlığı yapan şahsın, sosyal medya üzerinden Fenerbahçe'yi hedef alan açıklamalarını hayretle ve esefle karşıladık.

Söz konusu şahıs, başkanı olduğu derneğin isminin kutsallığına ve ağırlığına, taşıdığı değerlerin ve hitap ettiği kitlelerin kapsayıcılığına taban tabana zıt bir üslupla, hiç olmaması gereken bir alanda taraf olmuş ve bununla da kalmamış kulübümüze haksız, hadsiz ve mesnetsiz alçakça yakıştırmalarda bulunmuştur.

Bu bağlamda ilgili şahsa bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü, Atatürk'ün ziyaret ettiği ve desteklediği bir kulüp olmasına rağmen her fırsatta "Atatürk'ün hangi takımı tuttuğunun değil hangi takımların Atatürk'ün izinden gittiğinin" en önemli mesele olduğunu vurgulamaktadır.

"FENERBAHÇE ATATÜRK'ÜN İZİNDEN GİTMİŞ BİR KULÜPTÜR"

Bununla birlikte, Fenerbahçe Spor Kulübü 111 yıllık tarihinde her zaman Atatürk'ün izinden gitmiş, Atatürk ilke ve inkılaplarına sonuna kadar sahip çıkmış, Atatürk değerlerini her zaman yaşatmayı amaç edinmiştir.

Fenerbahçe Spor Kulübü, ezelden ebediyete sorgulanamaz bir bağ ve değişmeyecek bir bağlılıkla Atatürk'e, değerlerine, ilke ve inkılaplarına bağlıdır. Bu konu hiçbir şahsın yorum ve değerlendirmesine açık değildir.

Eylemleri ve söylemleri ile de her zaman bu amaçlar uğruna adımları atmış kulübümüz, Atatürk'ün izinde olmasının yanı sıra ülkemizin birliğine ve egemenliğine en büyük tehditlerden biri olan FETÖ'ye karşı ilk başkaldırıyı da gerçekleştirmiş ve bu terör örgütü yapılanması karşısında 'Sarı Duvar' olmuştur.

FETÖ'nün hedef aldığı kurumlardan biri olan kulübümüze ve FETÖ kumpasının çökmesinde en önemli rollerden birine sahip camiamıza yönelik bu tür algı saldırıları, zaten başarısız olmaya mahkûmdur ve üzerine çok da tartışılacak bir durum yoktur.

Ancak burada asıl konuşulması ve önemle değerlendirilmesi gereken, Atatürkçü Düşünce Derneği gibi kutsal amaçlara hizmet eden bir kurumun başkanının nasıl bir ruh hali, hangi maksat ve amaçlarla spor kulüplerimizden birini açıkça hedef alan, bu derece taraflı ve taraftarları kutuplaştırıcı açıklamalar yapabildiğidir.

"BU TİP DERNEKLERİN BAŞKANI BÖYLE DEMEÇ VERMEMELİ"

Burada söz konusu olan takımlarımızın renkleri isimleri değildir. Söz konusu derneğin veya bu tip derneklerin başkanları, kulübümüzün lehine olacak olsa bile, başka bir takımın aleyhine de bu tip demeçler vermemelidir, verememelidir.

Spor kulüpleri zaman zaman birbirleri ile tartışmalar içine girebilir, çeşitli konularda karşı karşıya da gelebilir ancak böylesine kutsal amaca hizmet etmek için kurulmuş dernekler, asla ve asla bu tip konularda hiçbir kulübün karşısında yer alamaz, taraf olamazlar!

"BİRÇOK TARAFTARIMIZ İSTİFA EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİR"

Bu noktada kesin olan artık şudur ki böyle bir şahısın Atatürkçü Düşünce Derneği gibi çok önemli ilkeleri olan bir derneğin başkanlığını yapması artık mümkün değildir. Atatürkçü Düşünce Derneği'mizin değerli ve sağduyulu üyelerine de bu yolda önemli görevler düşmektedir. Derneğin tüm üyelerini de bu vesileyle sağduyulu davranmaya ve bu kutsal derneğe yakışacak adımlar atmaya davet ediyoruz.

Ayrıca; Söz konusu şahsın, sosyal medyadaki ipe sapa gelmez bu açıklamalarının ardından bugün çok sayıda taraftarımız Kulübümüzü arayıp Atatürkçü Düşünce Derneği'nden istifa edeceklerini dile getirmiştir.

Bu taraftarlarımıza, Atatürk'ümüzün adını taşıyan Atatürkçü Düşünce Derneği'nden istifa edilmesinin doğru olmadığını önemle hatırlatarak, istifa etmemelerini rica ederiz. Öte yandan Atatürkçü Düşünce Derneği'nin böyle bir başkan ile yola devam etmemesi gerektiğini de hassasiyetle tüm dernek üyelerine ve kamuoyuna bir kez daha vurgulamak isteriz."

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜZÜK- MADDE 1: Atatürk ve Atatürkçülük konusunda ilerici bir anlayışla bilimsel, toplumsal ve kültürel çalışmalar yapmak üzere Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre kurulmuştur.

ADD'DEN AÇIKLAMA

Atatürkçü Düşünce Derneği de konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Konunu linç kampanyasına dönüştürülmesinin kınandığı açıklamada, “Olayın, farklı noktalara çekilmesi, kirli itham ve iftiralar yapılması ancak ve ancak cumhuriyet karşıtlarının elini kuvvetlendirecektir” denildi.

ADD olarak Süheyl Batum'un yanında olunduğunun ifade edildiği açıklamada, istifa çağrılarına da bir karşılık verildi. Açıklamada, “Yapılan olumsuz değerlendirmelerin bir istifa kampanyasına dönüştürülmeye çalışılması da ayrıca büyük bir haksızlık ve kurumsal iradeye saygısızlıktır” diye belirtildi.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Uğur 7 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahçeli olarak Osmanlının izinden gidiyorum çok şükür.
  Cevapla
 • Akıncı 7 ay önce Şikayet Et
  Adaleti M.Kemal için değil, Allah için sağlayın.Yahu,ne çok Atatürk'ten geçinen,nemalanan çıkarcı var!
  Cevapla
 • Turan 7 ay önce Şikayet Et
  Bu provokatörleri dikkate almayın,, Toplumu germe ve birbirimize düşürme çabalarıdır bunlar,,, çifte pasaport sahibidir bunlar,, en ufak pusta vurup kaçan tiplerdir bunlar,, itibar etmeyiniz ve kaile almayınız,,
  Cevapla
 • adalet 7 ay önce Şikayet Et
  Dernek başkanı mı ? amigo mu belli değil, sana ne oluyor, konunun Atatürk'le ne ilgisi var. TFF başkanı mısın, nereden çıktın sen. Aklına eseni konuşuyorsun. Senin görevin ne bunu anlat.
  Cevapla
 • Hugo Rodallega 7 ay önce Şikayet Et
  Burada söz konusu olan takımlarımızın renkleri isimleri değildir. Söz konusu derneğin veya bu tip derneklerin başkanları, kulübümüzün lehine olacak olsa bile, başka bir takımın aleyhine de bu tip demeçler vermemelidir, verememelidir. Spor kulüpleri zaman zaman birbirleri ile tartışmalar içine girebilir, çeşitli konularda karşı karşıya da gelebilir ancak böylesine kutsal amaca hizmet etmek için kurulmuş dernekler, asla ve asla bu tip konularda hiçbir kulübün karşısında yer alamaz, taraf olamazlar!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle