Türk hakeme olimpiyat daveti!

Türkiye Eskrim Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve uluslararası hakemi Ilgın Güçlüer Sürekcigil, 2016 Rio Olimpiyatları'na davet edildi

Türk hakeme olimpiyat daveti!
Türk hakeme olimpiyat daveti!
GİRİŞ 01.10.2015 19:25 GÜNCELLEME 01.10.2015 19:25

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve uluslararası hakem Ilgın Güçlüer Sürekcigil, 2016 Rio Olimpiyatları'na davet edildi.

TEF'den yapılan açıklamaya göre, kariyerine eskrimci olarak başlayan, 2008 yılında Paris'te yapılan uluslararası hakemlik sınavını kazanarak flöre ve kılıç branşında uluslararası hakem unvanını alan Güçlüer Sürekcigil, 2009 yılından itibaren, birçok uluslararası organizasyonda Türkiye'yi başarıyla temsil etti.

2016 Rio Olimpiyatları'na davet edilen Güçlüer Sürekcigil, Türk eskrimini Rio'da temsil edecek olmanın gururunu yaşadığını belirterek, "2008 yılında aktif sporculuğu bırakma kararı aldığımda, 15 yıllık eskrim tecrübemi hakemliğe aktarmam gerektiğini düşündüm. Her sporcunun en büyük hedefi olan olimpiyatları ben de hakem olarak kendime hedef olarak belirledim. Daha önce dünyada kılıç branşında bu seviyeye gelmiş bir bayan hakem yoktu. Türkiye'den de uzun süredir bir hakemimiz olimpiyatlarda görev almamıştı. Bu bakımdan çok çalışmam ve çok emek sarf etmem gerektiğini biliyordum" ifadelerini kullandı.

Çok yorulduğu, tökezlediği zamanlar olmasına rağmen hedefinden şaşmadığını kaydeden Güçlüer Sürekcigil, "Olimpiyatlara hakem olarak davet edilerek, bu hedefime ulaştığım için çok mutluyum. İnşallah sporcularımızdan da olimpiyat oyunlarına katılanlar olur ve ülkemizi takım olarak da temsil etmenin onurunu yaşarız. Beni bu konuda destekleyen herkese teşekkür ederim" değerlendirmesinde bulundu.