Caner'de son dakika! 'Maçlarda oynayabilir'

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar, PFDK'nın Caner Erkin'e verdiği 6 maçlık ceza ve Tahkim Kurulu'nun bu kararı onaması hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

Caner'de son dakika! 'Maçlarda oynayabilir'
Caner'de son dakika! 'Maçlarda oynayabilir'
GİRİŞ 04.11.2017 10:22 GÜNCELLEME 04.11.2017 10:22
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar, "Bir futbolcunun disipline verilmesi için hakem, gözlemci ve saha müşahedesi raporlarına ihtiyaç vardır. Eskiden görüntüler ile futbolculara ceza veriliyordu. Fakat bu oyun Emre Belözoğlu ile bozuldu. Geçmişte Emre Belözoğlu görüntüler ile sevk edilmemesi lazım diye uygulama çıktı. O zaman Disiplin Talimatından görüntüler ile insanlar disipline sevk edilemez diye hüküm, disiplin talimatından çıkarıldı. Şimdi sevk edilebilir talimatı Caner Erkin ile eş zamanlı girdi.

HUKUKEN OLMAZ

Caner'de o eskiden var olan görüntülerle disipline sevk edilir maddesini yürürlüğe sokularak, geriye doğru yürüyerek Caner'i disipline sevk ettiler. Bu hukuken olmaz. Hukuki bir skandal var. Halbuki Caner, pazar günü oynadı ve talimatlar pazartesi günü değiştirildi! Lehine olanlar geriye yürür, Aleyhte olanlar geriye yürümez. Burada aleyhte yorum var ve geriye yürümez. Beşiktaş Kulübü, Tahkim Kurulu kararının ardından dava açacak ve tedbir kararı alınırsa Caner maçlarda oynar" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER1903
YORUMLAR 6
 • Efedayı 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru hukuk geriye doğru işlemez.Şu anda vatan hainleri için idam kararı çıksa bile hukuken Fettullah Gülen'i idam edemezsiniz.İdam kararından sonra suçu işlerse idam edebilirsiniz.
  Cevapla
 • E.A 1 yıl önce Şikayet Et
  Hukuken mantıklı bir yaklaşım ceza kanunları geriye yürümez ilkesi var. Suç Pazar günü işleniyor kanun ise Pazartesi günü değişiyor onun için bundan sonra Caner dahil bu suçu işleyenler ancak cezalandırılabilir. Onun içindir ki Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi yüksek bir olasılık.
  Cevapla
 • Cahil 1 yıl önce Şikayet Et
  Ceza tv görüntülerine istinaden verilmesi ki.... ali rıza dizdar nasıl hukuk okudum sen
  Cevapla
 • Serdar 1 yıl önce Şikayet Et
  Emre’nin o dönemde hain zekeriya ile sohbeti var hukuk ona dokunmuyor mu acaba
  Cevapla
 • Camlica 1 yıl önce Şikayet Et
  Caneri bu sene Gs Fb macina kurban ettiler (küfürünü tasyip etmiyorum) Hem yerli oyuncu yok diye aglayan medyasi olsun spor yoruculari olsun bu adami harcadilar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle