FETÖ'cü Enes'in iddianamesi hazırlandı!

FETÖ elebaşına yakınlığıyla bilinen firari basketbolcu Enes Kanter hakkında sosyal medyadan yağdırdığı hakaretler hakkında iddianame düzenlendi.

 • GİRİŞ20.12.2017 10:49
 • GÜNCELLEME20.12.2017 10:52
FETÖ'cü Enes'in iddianamesi hazırlandı!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e bağlılık yemini eden basketbolcu Enes Kanter hakkında farklı tarihte birden fazla kez Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Enes Kanter'in sosyal paylaşım sitesinde Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan küçük düşürücü ve incitici mesajlarına yer verildi. İddianamede, Kanter'in yayınladığı mesajla Cumhurbaşkanını tahkir ve tezyif ettiği kaydedildi.

4 YILA KADAR HAPİS!

İddianamede, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ile Yargıtay İçtihatlarına göre sözlerin hakaret suçunu oluşturduğu belirtilirken, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nün 1 Kasım 2017 günü soruşturma izni vermesi üzerine Kanter'in işlediği hakaret suçunun cezalandırılması gerektiği ifade edildi. İddianamede Kanter'in "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu kapsamında bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası istenirken, suçun aleni işlendiği gerekçesiyle ceza altıda biri oranında artırılmasını talep edildi. Dava, Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Yorumlar19

 • Ben. 3 hafta önce Şikayet Et
  İki sene daha NBA'de oynarsın, sonra ağabeyin Hakan Ş. gibi kalırsın ortada, dönecek vatanın olmaz, peşinden koştuğun da para kesilince seni hatırlar mı?
  Cevapla
 • kılıç 3 hafta önce Şikayet Et
  şu soytarı ve de zibidiye ağzının payını vermek lazım tabii ki....
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • kasim 3 hafta önce Şikayet Et
  basket boll federasyonuna kayıtlı ise federasyon lisansını iptaleder oda eşekgibi türkiye,ye gelir
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatann sever 3 hafta önce Şikayet Et
  Bütün malına mülküne el koyun akrabalarını araştırın son yıllarda bir mal artışı varsa Onuda araştırın
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Kaplan 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu embesil hakkında söz söylemeye bile gerek yok.Yüz ifadesi her şeyi anlatıyor zaten.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber