Harun Erdenay'dan şaka gibi açıklama!

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı Harun Erdenay, Lynetta Kizer kriziyle ilgili NTVSpor'a açıklamalarda bulundu.

Harun Erdenay'dan şaka gibi açıklama!
Harun Erdenay'dan şaka gibi açıklama!
GİRİŞ 01.12.2015 12:43 GÜNCELLEME 01.12.2015 15:21
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Erdenay'ın açıklamaları şu şekilde:

İki yönden incelemek lazım. Maç sonu Fenerbahçe'nin bir itirazı var. Fenerbahçe'nin bu itirazı haklı... Çünkü bir oyuncu bir pasaprt seçip onunla oynamak zorunda ve bu uzun senelerdir var. Galatasaraylı oyuncu Bosna pasaportuyla geldi, değiştirirse bunun cezası çok açık. Bu da hükmen mağlubiyet. 

Galatasaray, bu oyuncuyu transfer ediyor. Galatasaray Bosna evraklarıyla bize başvuruyor. Biz de onlara bu lisansı verdik. Ancak oyuncu daha önce ABD Milli Takımı'yla oynadığı için AGÜ maçından sonra FIBA'dan uyarı geliyor. 

Ancak Federasyondaki sicil-lisans bölümünde çalışan arkadaş da onay veriyor. Biz idari soruşturma da başlattık. Yine de şunu söylemek istiyorum, bu oyuncunun oynayamayacağını herkes biliyordu. Yönetmelik çok net. Bir oyuncu bir pasaporta başvurabilir ve onunla mücadele edebilir. Ama orada ne olduysa, sicil-lisanstaki çocuk, bilgisi olmadan değiştirmiş. Kimse beni aramadı. Keşke beni arasalardı. Bizim arkadaşımız yazılı beyan da almamış, sözlü almış. Dediğimiz gibi biz iç soruşturmayı başlattık. Sonuçta bir çalışanımızın vermemesi gereken bir lisans verildi. Ama bunun sonucu da hükmen mağlubiyet.

YORUMLAR 4
 • ulaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Aziz amcası onu oraya boşuna getirmedi...Kulağını çeker bir daha o koltuğa oturamaz ne yapsaydı
  Cevapla
 • yasin efe 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam basketbol federasyonu Başkanı inanamıyorum
  Cevapla
 • ugr65 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen orda oldgn surece basketbol bi adim oteye gtmz fenerbahce yagcisi
  Cevapla
 • abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Federasyon Lisansı verdiyse sonucu nasıl hükmen mağlubiyet oluyor? Burda bütün suç federasyondadır. Galatasaray'ın elinde resmi bir belge var ve bu belge TBF tarafından verilmiştir.
  Cevapla