Mancini'den İngiliz basınına ağır sözler!

İngiliz basını, Manchester City Kulübü'nün İtalyan teknik adam Roberto Mancini'nin görevine son vereceğini iddia etti.

Mancini'den İngiliz basınına ağır sözler!
Mancini'den İngiliz basınına ağır sözler!
GİRİŞ 13.05.2013 11:20 GÜNCELLEME 13.05.2013 11:20

Manchester City'nin FA Cup finalinde Wigan'a mağlup olmasının ardından teknik direktörü Roberto Mancini'nin geleceği ciddi şekilde tartışılmaya başlandı.

İngiliz medyası bu mağlubiyetin ardından İtalya teknik adamın gelecek sezon takımın başında olmayacağını sayfalarına taşadı. İngiltere'de tüm spor gazeteleri, Manchester City'nin Mancini ile yola devam etmeyeceğini iddia ederken, Telegraph, 48 yaşındaki teknik adamın görevine önümüzdeki hafta içerisinde son verileceğini belirtti. 

Şampiyonlar Ligi'nde yaşanan hayal kırıklığının yanı sıra, İngilTere Premier Lig ve FA Cup'ın kaybedilmesinin ardından Manchester City yönetiminin Mancini'ye güvenin kalmadığı öne sürüldü.

PELLEGRINI YAZILDI AMA O YALANLADI

Ada basınında Mancini'nin görevinden alınacağı iddialarının yanı sıra yerine gelecek teknik adamın da yavaş yavaş netlik kazandığı iddia edildi.

İngilizler, Manchester City Sportif Direktörü Txiki Begiristain'ın iki hafta önce Malaga'yı çalıştıran Arjantinli teknik adam Manuel Pellegrini'nin menajeri Jesus Martinez ile Madrid'de bir araya geldiğini ifade etti.

Bu arada iddaların ardından Arjantinli teknik adam Manuel Pellegrini, Malaga ile sözleşmesinin bulunduğunu ve çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

MANCINI'DEN İDDİALARA 'APTAL' CEVABI 

Wigan mağlubiyetinin ardından bu dedikodular hakkında konuşan Roberto Mancini, ''Yaklaşık altı aydır ayrılık iddialarında bulunuyorsunuz ve son iki haftada bunun boyutu biraz daha arttı. Kulübün bu spekülasyonların önüne neden geçmiyor bilmiyorum ama ben bunların doğru olmadığını düşünüyorum. Biz sezona Premier Lig şampiyonluğu için başladık ama son transfer döneminde hatalar yaptık. Kadromuz yeterli değildi. Hakkımda çıkan dedikodularla ilgili kulübe bir şey sormadım. Çünkü bunu sormam için bir neden yok. Dedikodular doğru mu iki hafta içerisinde göreceğiz. Eğer doğru değilse siz altı aydan bu yana aptalca şeyler yazmış olacaksınız. Eğer doğru çıkarsa bunu anlayamadığım için ben aptal olacağım. Ben ciddi insanlarla çalıştığımı ve iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum'' dedi.