Dirk Kuyt'tan duygusal F.Bahçe sözleri

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'yi konuk edecek Feyenoord'da Dirk Kuyt ve teknik adam Van Bronckhorts basın toplantısında konuştu.

Dirk Kuyt'tan duygusal F.Bahçe sözleri
Dirk Kuyt'tan duygusal F.Bahçe sözleri
GİRİŞ 07.12.2016 20:55 GÜNCELLEME 07.12.2016 21:14

Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst ve Hollandalı Dirk Kuyt, Fenerbahçe ile oynayacakları maçtan önce basın toplantısı düzenledi. Bir muhabirin; "Siz de biraz endişe ve korku görüyorum" sözlerine Giovanni van Bronckhorst; "Yarın göreceksiniz" şeklinde cevap verdi.

Fenerbahçe'ye karşı mutlaka kazanmaları gerektiğini ifade eden Kuyt, "Fenerbahçe'ye karşı oynayacağım, mutluyum. İstanbul'daki maç bizim için çok özeldi, yarın da çok özel bir maç oynayacağız. Fenerbahçe'de 3 yıl güzel günler geçirdim. Fenerbahçe karşısında tek seçeneğimiz var, kazanmak. Van Persie ve Lens çok formda, Lens'in bir sakatlığı var, bu üzücü. Sadece Hollandalılar değil, bütün takım formda. İstanbul'da çok iyi oynadılar ve sadece Manchester'a yenildiler. Üç yıl Fenerbahçe'de oynamama rağmen ve bu durum benim için çok özel olmasına rağmen, Fenerbahçe'yi yenmek istiyorum" dedi.


"FENERBAHÇE KARŞISINDA BÜYÜK BİR ŞANSIMIZ VAR"

Fenerbahçe'nin Türkiye ligine daha fazla önem verdiğini ifade eden Kuyt,"Fenerbahçe çok iyi bir takım. En güzeli Fenerbahçe ve Feyenoord'un aynı anda gruptan çıkması ama bu çok zor. Herkes, Fenerbahçe'ye olan sevgimi biliyorum. Fenerbahçe, Feyenoord'a yenilirse; kendilerine Türkiye'de kendilerine başarılar dilerim.Fenerbahçe'nin bazen Türkiye ligine daha fazla önem verdiğini biliyorum. Giovanni van Bronckhorst'un sözleşmesinin uzaması, oyuncular adına da önemli. Ciddi gelişim sağladı. Yarın büyük bir şansımız var. Son 3 maçta 12 gol attık, bu bizim için büyük güven verdi. Yeneceğimizi umuyorum" ifadelerini kullandı. 

"FENERBAHÇE'DE DUYGUSAL OLARAK ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM"

Advocaat'ın Fenerbahçe'ye büyük bir katkı sağladığını ifade eden Kuyt, "Fenerbahçe'den duygusal olarak çok şey öğrendim. Taraftarlar hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Kaliteleri çok yüksek. Bu beni de güçlendirdi. Hollandalı oyuncuların yanı sıra Türk oyuncular da çok iyi mücadele ediyor ancak Dick Advocaat'ın Türk oyuncuların gelişimine katkısını unutmamak gerekiyor. Advocaat büyük bir teknik adam, teknik anlamda çok güçlü ve Fenerbahçe'ye büyük katkı sağladı" şeklinde konuştu.

VAN BRONCKHORTS: "BAŞKA ŞANSIMIZ YOK, KAZANACAĞIZ"

Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst, "Fenerbahçe'yi yenmekten başka şansımız yok, iki golü atmak zorundayız ve bunu yapacağız. Zor bir gruptaydık, zorluklar yaşayacağımızı da biliyorduk ama Fenerbahçe karşısında kazanmak zorundayız. Fenerbahçe ile mi gideriz, Manchester ile mi gideriz bilemem ama Fenerbahçe karşısında kazanmaktan başka şansımız yok.  Advocaat'ın yardımcısı Been'i uzun zamandır tanıyorum. Güzel olan yıllar sonra rakip olabilmek. Yarın rakip olsa da onu yeneceğim" dedi.

"FENERBAHÇE'NİN ÇOK ZORLU BİR RAKİP OLDUĞUNU ÖĞRENDİM"

Giovanni van Bronckhorst, "Sözleşmemin uzatılması bana enerji veriyor, güven veriyor ama doğru yolda olduğum bu sözleşme ile teyitlendi. Fenerbahçe'nin işi bizden daha kolay ancak bizim aklımızda sadece kazanmak var, kendi sahamızda oynamamız da bizim için çok büyük avantaj. Bütün oyuncularım iyi durumda ve Fenerbahçe karşısında da herkesi kullanmayı düşünüyorum. Fenerbahçe ile oynadığımız ilk maçta Fenerbahçe'nin zorlu bir rakip olduğunu öğrendim. O dönemde bazı oyuncularımız UEFA Avrupa Ligi'nde oynama düzeyinde değildi ancak şu anda hepsi bu düzeye geldi" şeklinde konuştu.

KAYNAK: SPORX
YAZDIR