Abdullah Avcı'dan akademi antrenörlerine sunum

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, akademide bulunan tüm antrenörlere sunum yaptı.

Abdullah Avcı'dan akademi antrenörlerine sunum
Abdullah Avcı'dan akademi antrenörlerine sunum
GİRİŞ 29.03.2024 20:33 GÜNCELLEME 30.03.2024 17:20
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Özkan Sümer Futbol Akademisi'ni ziyaret etti.

Akademi Direktörü İlker Erdem tarafından karşılanan, Avcı daha sonra akademide bulunan tüm antrenörlere bir sunum yaptı.

Kariyerine altyapı takımlarında görev alarak başladığını belirten Avcı, “Bu zamana kadar çalıştığım hem kulüp hem de milli takımda akademi organizasyonlarının sağlıklı bir şekilde oluşmasına ve işlemesine büyük önem verdim. Bu yörenin bir çocuğu olarak Trabzonspor’a geldikten sonra A takımla şampiyonluk ve kupalar kazanırken burası için ‘verimli topraklar’ ifadesini kullanmıştım. Geçmişten bu zamana kadar veya yakın tarihe baktığımızda, yani şampiyon olan takımda da bu kaynaktan çıkmış 4-5 oyuncu görüyoruz. Buranın kültüründe oyuncu yetiştirmek var. Önemli olan bunu daha iyi dizayn edebilmek. Bu yüzden akademi bizim için çok önemli. Double Pass bu amaçla çalışmalarını sürdürüyor. Akademimizi daha eğitimli, daha bilinçli, daha kullanılabilir ve özel çalışmalarla daha iyi bir hale getirmek istiyoruz. A takıma çıkacak oyuncularımızın yukarıda yapılacak çalışmalara karşılık verebilmesi için sizlerin de bizim maçlara nasıl hazırlandığımızı, savunmada ve hücumda neler yaptığımızı ve analizlerde neleri kullanmamız gerektiğini bilmenizi istedik. Bizimle aynı zamanda, yan sahada çalışmalarını sürdüren U19 takımımızdaki gelişimi takip ediyoruz. Mesafe kat ediyorlar. Gelen oyuncular organizasyonun içerisinde gerekliliklere cevap vermeye çalışıyor. Önümüzdeki sezon hedeflerimiz arasında altyapı antrenörlerimizi belli aralıklarla bünyemize alıp kendileriyle daha fazla çalışmak var. Bu uzun süredir benim aklımda olan bir çalışmaydı” ifadelerini kullandı.Teknik Direktör Abdullah Avcı daha sonra “Savunma ve hücum” başlıkları altında sunumuna devam etti.

Avcı, savunma prensiplerini başlığı altında; ön alan baskısı, 2. bölgede agresif alan savunması, 1. bölgede pozisyon alma, kaybedilen toplara baskı konularını anlatırken, hücum prensipleri başlığı altında ise; topa sahip olma, geriden oyun kurma, direkt hücumlar, saha parselasyonu, yardımcı koşular, bloklar arası paslar ve geçiş hücumları konuları üzerine detaylı bir sunum yaptı.

Akademide görevli antrenörler, sunumun ardından Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın davetiyle A takımının antrenmanını takip etti ve daha sonra birlikte iftar yaptılar.

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 9
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Böyle adamlar bedavadan çuvalla para alıyorlar okumasi yazması yok konuşmasını bilmiyorlar o kadar master yapmış kaç dil bilen ünv mezunları iş bulamiyorlar bu nedemek oluyor hicbirsey bilmene okumana gerek yok adamın dayın oldumu yetiyor
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Kaç tane genç oyuncunun elinden tutmuş kendisi?
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 1 ay önce Şikayet Et
  Çok biliyorsanız sizler antrenör olsaydınız. Ne boş adamlarsanız Sadece çene... İşiniz gücünüz riv riv riv....
  Cevapla
 • Bursalı 16 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu bunun her tarafı akademi olsa ne olur ya oynadığı futbola bir baksan ya Allah aşkına daha bir sistem oturttumadı insanın gülesi geliyor
  Cevapla
 • seko 1 ay önce Şikayet Et
  adam tam bir laf cambazı kelime ustası ama teknik olarak taktik olarak yüzde 65
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle