Trabzonspor başkanı Ertuğrul Doğan: Uçurumun kenarına geldik

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, kulüplerinin borçlarının günden güne artmasının herkesi uçurumun kenarına getirdiğini söyledi.

Trabzonspor başkanı Ertuğrul Doğan: Uçurumun kenarına geldik
Trabzonspor başkanı Ertuğrul Doğan: Uçurumun kenarına geldik
GİRİŞ 27.03.2024 12:04 GÜNCELLEME 27.03.2024 13:40
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, en büyük hayalinin borçsuz ve kendi kaynaklarıyla sürekli büyüyen, gelişen ve başarıdan başarıya koşan bir Trabzonspor olduğunu bildirdi.

Doğan, Trabzonspor Dergisi'ndeki yazısında, asla taviz vermeyecekleri iki konu bulunduğunu, bunlardan öncelikli olanın ekonomik istikrar, ikincisinin ise sportif başarı olduğunu belirtti.

Ekonomik istikrarın önemine dikkati çeken Doğan, şöyle devam etti:

"Neden ekonomik istikrar? Çünkü artık deniz bitti. Kulüplerin gelirleri yarı yarıya düştü. Başta pandemi dönemi, ardından dövizde yaşanan aşırı yükselme borçların katbekat artmasına yol açtı. Buradan çıkışın yolu, yeni gelir kaynakları için projeler üretmek, doğru transfer politikası ve sponsorluklardır. Ne forma ne mağazalarımızdaki ürün ne de kombine ve bilet satışları yaraya merhem olmuyor artık. Sevgili taraftarlarımız, bu güzide kulübün başkanı olarak en büyük hayalim, borçsuz ve kendi kaynaklarıyla sürekli büyüyen, gelişen ve başarıdan başarıya koşan bir Trabzonspor'dur."

"EKONOMİKİ BAŞARI OLMADAN SPORTİF BAŞARI YAKALAYAMAYIZ"


Doğan, bu hayalin peşinde giderken bugüne kadar önemli adımlar attıklarını vurgulayarak, "Devamını da getirmek zorundayız. Ekonomik başarı olmadan da sportif başarıyı asla yakalayamayız. Ülkemizde sportif başarı sürekli gerilerken, kulüplerin borçları da artmıştır. Yani başarı yok ama borçlar artıyor. İşte bu ters orantı herkesi uçurumun kenarına getirmiştir. Biz bugün, buradan dönmenin mücadelesini veriyoruz. Evet sıkıntılı olacak ama inanıyorum ki olacak ve düzlüğe çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Sportif başarı için üretmek zorunda olduklarını belirten Doğan, şunları kaydetti:

"Amacımız tek başına altyapımızdan A takıma çıkacak oyuncu sayısını artırmak değildir. Bu sayıyı artırırken kaliteyi de yükseltmek durumundayız. Daha büyük hatalar yapmamak için gelecek vadeden gençlerimizi geliştirmeliyiz. Yukarıda da bahsettiğim gibi doğru transfer politikası uygulamalıyız. Elbette yılların getirdiği sorunları bugünden yarına çözmek mümkün değil. Bizler, çözüm ve başarmak için buradayız. Trabzonspor'umuzu hak ettiği günlere kavuşturmanın en büyük idealimiz olduğunun bilinmesini isterim."

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • Dursun 1 ay önce Şikayet Et
  İngiltere’de Fenerbahçe mi var. Adamlar yoluna devam ediyor. Almanya ligi de ah bizim de bir fenerimiz oldun diye ağlamıyor. Diğer ülke ligleri de sorun etmiyor Fenerbahçe yi. Biz de yolumuza devam ederiz. Ayrıca Fener attı bir laf bakalım yapacak mı?
  Cevapla
 • yanlız kurt 1 ay önce Şikayet Et
  borçlar ancak altyapıdan futbolcu yetiştirerek azaltılır.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Borsada hissene sahip çık.
  Cevapla
 • İskender 1 ay önce Şikayet Et
  Güzide klüp müş
  Cevapla
 • Biztrabzonluyuz 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiyenin de en büyük markasi unutmuş baskan demeyi
  Cevapla
 • Halim kck 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın başkanım Abdullah avcı ile kesinlikle doğru transfer yapamazsınız 30 yaş üzeri oyuncu alır sürekli alt yapıdaki oyuncularında mümkün değil oynatmaz o zaman teknik adam yanlış kulübün borçları artmaya devam ettiğine göre ekonomi politikası da yanlış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle