Trabzonspor: Derhal serbest bırakın

Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar sonrası tutuklanan taraftarlar ile ilgili açıklama yaptı.

GİRİŞ 26.03.2024 14:55 GÜNCELLEME 26.03.2024 15:50
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar sonrası tutuklanan taraftarlar ile ilgili açıklamada bulundu.

İŞTE KEMAL ERTÜRK'ÜN AÇIKLAMALARI:

"17 Mart 2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakası sonrası uzatılan gözaltı süresi sonucunda 13 taraftarımızın 5'inin basit yaralamaya teşebbüs ve yasak alanlara girme suçlarından tutuklanmasına karar verilmesinin üzerinden tam 7 gün geçti.

Haksız ve hukuka aykırı tutuklama kararlarına karşı yapılan itirazlar reddedilmiş olup haksız ve mesnetsiz tutukluluk süreci devam etmektedir.

Ancak aynı soruşturma dosyası üzerinden ve yine aynı taraftarlarımızca Fenerbahçeli futbolcular hakkında yapılan şikayetler ile ilgili olarak ise henüz somut bir gelişme olmamıştır.

Haksız bir şekilde ve hiçbir hukuki dayanağı olmadan tutuklanan taraftarlarımızın bir an evvel serbest bırakılmasını, adaletin herkese eşit şekilde tecelli ettirilmesi için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz."

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 70
 • müsait 1 ay önce Şikayet Et
  Fb yönetimi harekete geçmeli Tsnin algı yönetimine karşı cephe almalı Tsnin taraftarı teknik ekibi ve sahası hak mahrumiyeti almalıdır
  Cevapla
 • Almancı 1 ay önce Şikayet Et
  Fenere yapılanların aynısını sizde İstanbul’da yaşasaydınız böyle konuşmazdınız!
  Cevapla
 • Levrock 1 ay önce Şikayet Et
  belkide daha beterini yasatmaliyiz onlara
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Emrin olur Babacan
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahçe kadar başınıza taş düşsün
  Cevapla
 • çağrıbey 1 ay önce Şikayet Et
  şaha ya girmesi bile suç iken böyle açıklama yapılması enteresan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle