Trabzonspor açıkladı! 3 imza birden...

Trabzonspor; Joao Pereira, Majid Hosseini ve Bilal Başaçıkoğlu'nun kontratlarının bir yıl uzatıldığını açıkladı.

Trabzonspor açıkladı! 3 imza birden...
Trabzonspor açıkladı! 3 imza birden...
GİRİŞ 30.05.2020 16:40 GÜNCELLEME 30.05.2020 18:02

Ahmet Ağaoğlu açıklamasında, "Joao Pereira futbolu Trabzonspor'da bırakmak istediğini söyledi, 1 yıllık anlaştık. Kontrat ücreti konusunda bizi hiç üzmedi. Her iki tarafı da mutlu edecek sözleşme imzaladık. Taraftarın tabiriyle bizim küçük eniştemiz. Geçtiğimiz hafta Bilal Başaçıkoğlu ve Majid Hosseini ile olan opsiyonumuzu da kullandık. Önümüzdeki sezon devam edecekler." dedi.

"SOSA DEVAM ETMEK İSTİYOR"

Jose Sosa konusunda konuşan Ağaoğlu, "Jose Sosa bizimle devam etmek istiyor, bizim kaptanımız. Bizimle birlikte sıkıntılı süreçte çok önemli sorumluluklar aldı. Hakkındaki spekülasyonlara herhalde bu sözlerle nokta koymuş oluyoruz. Sosa bizim için sadece bir futbolcu değil. Futbolu burada bırakmaları en büyük arzumuz, bıraktıktan sonra da bu kulüpte alabilecekleri görev varsa burada devam etmeleri en büyük arzumuz. Pereira'yı yakından tanıyoruz, onun 1 lirası başka futbolcunun 10 lirası... Finansal olarak ona çok güvendiğimiz için büyük ihtimal CFO olarak burada görev alacak. Kulübün kasasını ona emanet edeceğiz şaka bir yana." ifadelerine yer verdi

Pereira'ya teşekkür eden başkan, "Kendisiyle burada başarılara imza atacağız. Önümüzde kupa maçları ve 8 final maçı var. Bu şehrin insanlarının hayali var, inşallah o hayal için mücadele edip o noktaya ulaşacağız." açıklamasını yaptı

"BU SENE TARİH YAZABİLİRİZ"

Joao Pereira ise açıklamasında şöyle konuştu;

"Herkese bana güvendikleri için teşekkür ederim. Trabzonspor'a ilk geldiğimde bu kadar 3.5 yıl süreceğini düşünmemiştim açıkçası. Geldiğimden beri en iyisini vermeye çalıştım. Takımımız yıllardır daha iyisini yapmaya çalışıyor. Bu sene tarih yazmaya çok yakınız. Kalan 8 maçı alırsak yıllardır beklediğimiz ana ulaşacağımıza inanıyorum. Taraftarımıza ve Trabzon insanına çok teşekkür ederim, aileme inanıılmaz sevgi gösterdiler. Ailem burada mutluysa ve ben burada kalıyorsam onların sayesinde. Belki kupalar sözü veremem ama sözünü vereceğim şey burada elimden geleni yapacağıma ve terimin son damlası için koşacağımın sözünü verebilirim"

KAP'A BİLDİRİLDİ

Trabzonspor, Pereira, Hosseini ve Bilal Başacıkoğlu ile ilgili KAP'a açıklama yaptı.

Trabzonspor KAP'a yaptığı açıklamada "Profesyonel futbolcumuz Joao Pedro Da Silva Pereira ile bir yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya; 2020/21 futbol sezonu için 500.000.-EUR garanti ücret ödenecektir. Ayrıca, menajerlik hizmet bedeli olarak 25.000.-EUR ödenecektir.

Bilal Başacıkoğlu arasındaki mevcut sözleşmeye istinaden, opsiyon hakkı kullanılmış olup, profesyonel futbolcu sözleşmesi 2021/22 futbol sezonu sonuna kadar uzamıştır.  Buna göre futbolcuya;   2020/21 futbol sezonu için 2.750.000.-TL garanti ücret, 2021/22 futbol sezonu için 2.000.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Sözleşme uzaması dolayısıyla herhangi bir menajerlik bedeli ödenmeyecektir.

Seyedmajid Hosseini arasındaki mevcut sözleşmeye istinaden, opsiyon hakkı kullanılmış olup, profesyonel futbolcu sözleşmesi 2020/21 futbol sezonu sonuna kadar uzamıştır. Buna göre futbolcuya; 2020/21 futbol sezonu için 600.000.-EUR garanti ücret ödenecektir.Kamuoyuna duyurulur.Saygılarımızla." ifadelerine yer verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
novak
YAZDIR