Trabzonspor'dan F.Bahçe'ye cevap!

Trabzonspor, resmi sitesinden yaptığı açıklamada 3 Temmuz süreci ve devamında yaşananlara ilişkin açıklama yaptı

Trabzonspor'dan F.Bahçe'ye cevap!
Trabzonspor'dan F.Bahçe'ye cevap!
GİRİŞ 05.09.2019 13:35 GÜNCELLEME 05.09.2019 13:36
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon Davası gerekçeli kararını açıklaması sonrası bir bildiri yayınlarken, "Şike, delil, örgüt yok, kumpas var" ifadelerine yer vermişti. Trabzonspor'dan karşı cevap geldi.

 

 

Açıklamada, "Tüm dünya, Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin yargılamalarda şike belgelerini inkar etmediğini, "evet bu konuşmalar benim" diyerek tapeleri kabul ettiğini ve kumpas kurmakla suçladıkları hainlerle yıllarca beraber yürüdüğünü çok iyi bilmektedir!" ifadelerine yer verildi

İşte Trabzonspor'dan yapılan o açıklama...

 

 

"Kamuoyunun malumu olduğu üzere; İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi, tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararını önceki gün açıklamıştır. Ancak; ülkemizin istikbali ve istiklalini doğrudan etkileyen bu konuyu bile Fenerbahçe Kulübü'nün istismar ederek kendisiyle ilişkilendirdiği, 3 Temmuz süreci ve devamında yaşananlar üzerinden "suçsuzluk" algısı yaratma gayretinde olduğu görülmüştür.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; çeşitli zamanlarda, çeşitli yerlerde, çeşitli şekillerde ve çeşitli dillerde Türkiye'de yaşanan şike eylemlerini tüm dünya ile paylaşarak, futbolun içerisindeki bu pisliğin sonlanması için var gücümüzle mücadele ettik. Fakat ilgili kulübün yöneticileri başta TFF olmak üzere UEFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi'nin 2010-2011 sezonuna yönelik "şike var" kararlarını yok sayarak bu işten sıyrılmaya çalışmıştır.

Tekrar hatırlatmak gerekirse; Türkiye'deki sportif yargılamalar neticesinde ilgili kulübün şike - teşvik eylemlerinde bulunduğu ve yöneticilerinin şike yaptığı kesinleşmiştir! Bu doğrultuda ilgili yöneticilere TFF tarafından muhtelif cezalar verilmiş ve süresi kabilinde spordan men edilmişlerdir! Ayrıca uluslararası alanda futbolu düzenleyen kurumların başında gelen UEFA ve CAS sportif yargılamalar neticesinde ilgili kulübün şike – teşvik eylemlerinde bulunduğuna kesin olarak hükmetmiş ve uluslararası müsabakalardan men ederek başta Fenerbahçe olmak üzere bu işe karışan diğer kulüplere de cezai yaptırımlar uygulamıştır! Okuduğunu anlayan her bireyin kolayca idrak edebileceği bu sürecin neticesinde gerek yurt içi gerekse yurt dışında verilen kararlarla 2010 – 2011 şampiyonluğumuz sayısız kez tescillenmiştir.

Hal böyleyken, mesela ilgili kulüp, UEFA'nın "Fenerbahçe 8 maçta şike yapmıştır" kararına yönelik tek kelime açıklamada bulunmamıştır. Mesela CAS'ın aynı şekildeki kararıyla ilgili suskun kalmıştır. Yine CAS'ın söz konusu kararının 267. paragrafında yer alan, "Türk yargısı tüm kişileri aklasa bile bu durum bizim kararımızı etkilemez" ifadelerini aylarca kendi kamuoyundan saklamıştır. Türkiye'de "kumpas" dedikleri belgelerle Trabzonspor'u ceza alması için UEFA'ya şikayet etmişlerdir. Daha birkaç ay önceki CAS duruşmasında bile, "Şike cezalarını çektik. Bize daha ceza vermeyin" savunması yapmışlardır.

Benzer onlarca örnek tarihteki yerini almışken sportif yargılama ve ceza yargılamalarının farklı olduğunu, sportif yargılamada delillerin ne şekilde elde edildiğine bakılmadığını, gerek UEFA gerekse CAS'ın bu yönde onlarca kararının olduğunu bilen ilgili kulübün yöneticileri ve "dahi" avukatları, ceza yargılamaları üzerinden algı operasyonu yürüterek, kendi şikelerini aklamaya çalışmaktadır. Oysaki tüm dünya, Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin ceza yargılamalarında bile şike belgelerini inkar etmediğini, "evet bu konuşmalar benim" diyerek tapeleri kabul ettiğini ve "bize kumpas kurdular" dedikleri hainlerle yıllarca beraber yürüdüklerini çok iyi bilmektedir!

İlgili kulübün son sarıldığı ağaç, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin gerekçeli kararı olmuştur. Lakin yine geçmişten alışık olduğumuz üzere, şike tapelerinde eski başkanımız Sadri Şener'in sürekli aranan kişi olmasına rağmen arayan kişi gibi göstererek UEFA'ya sundukları bazı belgelerin tercümelerinde dahi şike yapacak kadar çıldıranlar, aynı taktiği gerekçeli kararın kamuoyuna açıklamasında sergilemiştir. Kararın hiçbir satırında "şike yok" denilmemesine, kanun, usul ve esasa uygunluk konularına dikkat çekilmesine rağmen çarpıtılmış ve farklı şekillerde yayınlatılmıştır.

Bu noktada Fenerbahçe Kulübü'nün; ülke içinde "kumpas" diyerek inkâr ettikleri ancak ülke dışında UEFA'dan ceza almamız için ikrar ettikleri belgeleri anlama gayretiyle gerekçeli kararı tekrar okumalarını öneriyor, ülkemizin milli bütünlüğünü, istiklali ve istikbalini etkileyen konuları kendi şahsi menfaatleri için kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 37
 • Muzaffer Haliloğlu 11 ay önce Şikayet Et
  Merhaba Basit bir örnek vericem hukuk’tan.hukuk derki bir konu tesçil edilmiş ise bir başka birisinin onu veyahut isim benzerliğini kullanması suç teşkil eder. Şimdi Fenerbahçe şampiyonluğu tesçil edilmiş ise şayet basbas bağıran Trabzonspor 2010 2011 şampiyonuyum diyor Fenerbahçe kulübü bu söylem için neden mahkemeye vermiyor? Süper kupası oynanmamış şampiyonu tesçil edilememiş Türkiye için tek sezon 2010-2011 sezonu olaçak ve yıllar geçsede bunu tarih hep yazaçak.
  Cevapla
 • ABDULLAH YANILMAZ 11 ay önce Şikayet Et
  Bugünkü İBB başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon yöneticisi iken o günlerde Fetö'nün TV sine çıkıp fetöcülerle birlikte FB'ye karşı şike yapıldı iddiaları için konuşup duruyordu. Bir de utanmadan Fetöcülerle bir olduğunu yazmışlar FB'nin. Herkes kimin ne olduğunu biliyor.
  Cevapla
 • MUSTAFA TANUR 11 ay önce Şikayet Et
  herkes kendine göre yorum yapıyor.F.Bahçenin Trabzon dahil yendiği bütün maçları izledim.Birçoğu çok zor maçtı.Bir hafta sonra aynı takımla Trabzon oynuyor ve 15 dakikada 3 -0 yapıyordu.Burayı görmek lazım.Ayrıca bu şike davası sonrasında kimler bedava şampiyonluklar kazandı.Trabzonlular hala 2011 deler atı alan üsküdarı geçti.Bu davaların kime hizmet ettiğini anlamak için 2011 sonrasında 6 kez şampiyon olanlara sorun bence.Hep yanlış yoldaydınız hala yanlış yoldasınız.Sadri Şener ahlaklıysa çıksın açıklasın.Ama yapamaz.Sesi sedası çıkmıyor.Bu korkusunun sebebini de araştırmak lazım.
  Cevapla
 • Trabzonspor 11 ay önce Şikayet Et
  Bu sene şampiyon TRABZONSPOR
  Cevapla
 • mevlüt 11 ay önce Şikayet Et
  Baskan otur o sezonki tüm macları seyret gel tekrar konusalım
  Cevapla
 • Alper 11 ay önce Şikayet Et
  Ben izledim şike var ..sende bir izle bakalım özellikle buca sivas eskişehir maclarini
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle