Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a şok cevap!

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Tolunay Kafkas, bordo-mavililerden alacağı 9 milyon 222 bin TL tazminatı, "Eşimi ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" gerekçelerini öne sürerek kuruşu kuruşuna temin etti.

Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a şok cevap!
Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a şok cevap!
GİRİŞ 23.05.2019 13:14 GÜNCELLEME 23.05.2019 13:20
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Her fırsatta "Trabzonluyum, burası benim evim" diyen Tolunay Kafkas, ekonomik olarak tarihinin en zor günlerini yaşayan Trabzonspor'dan kazandığı tazminatla ilgili kendisinden istenen tüm indirim ve yapılandırma taleplerini reddetti.

 

 

Trabzonspor yönetimiyle yaptığı görüşmelerde "Karımı ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" gerekçelerini öne süren Kafkas'a 9 milyon 222 bin TL tazminatı, 170 bin TL yargılama ve avukatlık gideri kuruşu kuruşuna ödendi.

TRABZONLULUK SADECE SÖZDE KALDI

 

 

Hal böyleyken Trabzonspor'un eski hocası Rıza Çalımbay kazandığı davadan doğan alacağı için yönetimden gelen "Paranızı şu gün ödeyelim, senet de verelim" teklifini geri çevirip, "Ben Trabzonspor'dan senet almam, söz yeterlidir" derken, Trabzonlu olmayan Olcay Şahan daha bir ay önce sözleşmesinde 1 milyon Euro indirime gitti. Tolunay Kafkas'ın bu şekilde davranması ise "Kim Trabzonlu?" sorusunu akıllara getirdi.

KAFKAS SOLUĞU MAHKEMEDE ALDI

Her fırsatta "Ben Trabzonluyum, burası benim evim" diyen, Şubat- Haziran 2013 arasında Trabzonspor'da teknik direktör olarak görev yapan Kafkas'ın davranışı şok etti. Sadri Şener döneminde 3,5 yıllık anlaşmayla göreve başlayan, ardından başkanlık koltuğuna oturan İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından sözleşmesi feshedilen Kafkas, mahkemeye gitti. Yerel mahkemede sonuçlanan dava, Yargıtay tarafından da onanınca Trabzonspor, 9 milyon 222 bin TL ödemeye mahkum edildi.

MİLAN KULÜBÜ BİLE ANLAYIŞ SAĞLADI

Aralarında Juraj Kucka ve Uğur Demirok gibi çok sayıda futbolcu alacaklarıyla ilgili her türlü kolaylığı ve yeniden yapılandırmayı kabul ederken, Milan Kulübü de taksitlerde erteleme yaptı. 2015 yılında göreve gelen ve sözleşmesi feshedilen Şota Arveladze, Trabzonspor'daki alacaklarından feragat ederken Kafkas'ın bu şekilde davranmasına taraftarlar büyük tepki gösterdi.

SÖZLEŞMEYİ İMZALAMIYORDU

Tolunay Kafkas, Trabzonspor'da teknik direktör olarak sözleşme imzalayacağı dönemde ilgili tazminat maddesi olmadan sözleşme imzalamayı reddetti. İmza töreni esnasında, "Tazminat maddesi yoksa imzalamam" diyerek törene çıkmayı reddeden Kafkas'ı yöneticiler zor ikna etti.

"KARIM VE KAYINPEDERİM İZİN VERMİYOR!"

Trabzon, Kafkas'ın tazminatının UEFA kulüp lisansı ve ulusal lisansa engel borç olması nedeniyle kendisinden kolaylık istedi. Lisansa engel borcu fırsat bilen Kafkas kendisine ısrarla yapılan yapılandırma ve indirim taleplerini reddetti, parasının tamamını kuruşu kuruşuna istedi. Bunu da "Karımı ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" gerekçesine dayandırdı. Trabzonspor, Kafkas'a avukatlık ücreti ve yargılama giderleri de dahil 9.5 milyon lira ödedi.

KAYNAK: TAKVİM

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 67
 • afyonlu ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  zıkkum olsun o para burnundan fitir ftir gelsin kılibik adam
  Cevapla
 • afilibaskan 1 yıl önce Şikayet Et
  yahu bu taraftar kulüp isleri isin icine girince insanlar hep iki yizlu. simdi sen bir yerde calisiyorsun ve bu is yerinden ayrildin ve sizlesme geregi sana borckari var. sen vazgecermisin? El cevap "HAYIR" E ozaman bu adamin vazgecmesini neden istiyorlar. kardesimno zaman mukaveleni iyi yap.
  Cevapla
 • titanic 1 yıl önce Şikayet Et
  kimse tamamından vazgeç demiyor zaten kardeş, en azından bir kısmını verelim geri kalanıda taksitlendir, ama yok paranın tamamını talep ediyor, trabzona bırak 9 milyonluk 9 tl lik ne karın oldu..
  Cevapla
 • Molla Kasım 1 yıl önce Şikayet Et
  Çalışmadığın sürenin parasını istermisin , el cevap istemem. Bu tazminat maddelerini koymak yanlış, sadece sabir bir rakam olabilir, ayrılmak isteyen , şu parayı öder diye . o da 1 senelik ücreti geçmemesi lazım. 2-3 yıllık tazminat maddesi ne demek.
  Cevapla
 • Ayazagali 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk futboluna şu madde konulmadigi muddetce kalkinamaz nedir .gelen baskanlar dönemlerde yapılan borclanmadan sorumludur .borc ona ve yonetimine aittir...nokta....
  Cevapla
 • Faruk 1 yıl önce Şikayet Et
  Şuan da çok şükür Trabzonspor tüzüğüne böyle bir madde eklendi.
  Cevapla
 • Afrikalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamın hakkı alır doğru kimse indirim yapmak, bir şeylerden feragat etmek zorunda değil ama o zaman tribünlere oynayıp benim evim burası bilmem be demeyecek profesyonel bir şekilde sadece işini yapacak. Gazetecilerin üstüne falan da yürüyordu bu adam. Terim gibi Kafkas gibi Sinan Engin gibi adamlar Türk futbolunu bitiren adamlarıdır.
  Cevapla
 • meftun 1 yıl önce Şikayet Et
  tolunay şuan teknik direktör olduğu u bilmem kaç milli takımına açık ara şampiyon olan Trabzonspor dan bir oyuncu almadı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle