Trabzonspor'a Yargıtay'dan şok haber!

Tolunay Kafkas'ın 5,5 yıl önce Trabzonspor'da sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesiyle ilgili açtığı dava sonlandı. Yargıtay, Trabzonspor'u 1,3 milyon dolar ödemeye mahkum etti. Üstelik bu ödeme yapılmazsa, bordo-mavililer Ocak ayında transfer yapamayacak.

Trabzonspor'a Yargıtay'dan şok haber!
Trabzonspor'a Yargıtay'dan şok haber!
GİRİŞ 12.12.2018 14:42 GÜNCELLEME 12.12.2018 16:40
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış


Trabzonspor'da başkan İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde görevine son verilerek sözleşmesi tek taraflı fesh edilen teknik direktör Tolunay Kafkas'ın yaklaşık 5.5 yıl önce açtığı davada Yargıtay son sözü söyledi.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Trabzon 1.İş Mahkemesi'nde görülen dava ile ilgili 1 milyon 260 bin dolarlık tazminatın faizi ve masraflarıyla birlikte teknik direktör Tolunay Kafkas'a ödenmesine karar verdi.

Tecrübeli teknik adamın 29.1.2013 tarihinde imzaladığı 2016 yılı mayıs ayında sona erecek olan sözleşmeyle ilgili avukatı Ersin Hamarat tarafından bordo-mavili kulüp alehyine açtığı tazminat davasında mahkeme emsal nitelikle bir karara imza atmış oldu. 1 milyon 800 bin dolar tazminat talebiyle açılan ve yaklışık 5.5 yıl süren davada mahkemenin kısmi bir indirim yaparak davalı Trabzonspor'u tüm masraflarıyla birlikte yaklaşık 1.3 milyon dolarlık bir faturaya mahkum etmesi dikkat çekti.

TRANSFER İÇİN ÖDEME ŞART

Trabzonspor Kulübü'nün Tolunay Kafkas davasının Yargıtay tarafından kesinleşmesinden dolayı ligin devre arasında transfer yapabilmesi için bu kesinleşmiş borcu ödeme zorunluluğu bulunduğu belirtildi.


 

 

YORUMLAR 6
 • petro55 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adami heryerden men edecek sın
  Cevapla
 • fasto 3 yıl önce Şikayet Et
  fanatik ts olarak çok doğru buluyorum..... sözleşme yapıp sonra tek taraflı fesh etmek de ne oluyor.....tabi dağ kanunları yok kanun var nizam var......tolunay iyi bir insan iyi bir hoca iyi bir trabzonsporludur......
  Cevapla
 • yorumsuz 3 yıl önce Şikayet Et
  Birer birer dökülmeye başladılar bizim sözde büyük kulüplerimiz !!!! Bunun sonu kayyum la biter benden söylemesi. Bu iş sadece birisiyle kalmayacak diğer üç cücede bunlardan farklı değiller.
  Cevapla
 • HAKAN 3 yıl önce Şikayet Et
  ne şanssız başkan al sana bir acil ödeme daha
  Cevapla
 • Cansu 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu başarısızları bu kadar desteklemeyin.Başarı varsa kazançlarını hak etsinler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle