Hacıosmanoğlu'ndan Ersun Yanal açıklaması

İbrahim Hacıosmanoğlu, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Hacıosmanoğlu'ndan Ersun Yanal açıklaması
Hacıosmanoğlu'ndan Ersun Yanal açıklaması
GİRİŞ 29.12.2015 18:11 GÜNCELLEME 29.12.2015 18:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Trabzonspor Kulübü eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

İbrahim Hacıosmanoğlu, kongre öncesi iyi çalışmadığını ve kulüpte oturarak genel kurulu beklediğini ifade ederek, Seçime kazanmak için değil, 'bırakıp gitti' demesinler diye girdim. 1040 oy aldık. 1040, Türklerin Anadolu'ya giriş tarihidir ve bu bir mesajdır dedi.

Futbolda yöneticilerin ekonomik çıkar için çalıştıklarını savunan Hacıosmanoğlu, Bunu yapabilmek için orada devamlılık esastır. Devamlılık için de sportif başarı şarttır. Bunun için manipülasyon yapmak gerekir. Çıkara dayalı ilişkiler var diye konuştu.

Eski teknik direktörleri Ersun Yanal'ın bordo-mavili ekibe ilk geldiğinde kendisine, bu takımın nasıl böyle başarısız sonuçlar aldığını anlamadığını söylediğini belirten Hacıosmanoğlu, Daha sonra bana yanıldığını söyledi. Ben soyadı Yanal olup bu kadar yanılan birini görmedim diye görüşünü aktardı.

Spor Toto Süper Lig'de Trabzon'daki Gaziantepspor maçı sonrası müsabaka hakemlerinin statta odaya kilitlendiği iddiasıyla ilgili soru üzerine ise İbrahim Hacıosmanoğlu, Ahlaksız terimler kullanılıyor. Hakemler stada anahtarları ceplerinde geliyor. Hakem kapısını kilitlemedik. Ancak siz insanların şerefiyle ve bir şehrin kimyasıyla oynarsanız taraftarlar dışarıda tepki gösterir. Yöneticilerimiz içeride sportmence davrandılar. Hakemler stattan vicdan azaplarından dolayı çıkamamışlardır şeklinde konuştu.

Süper Lig'de 2010-2011 sezonunda yaşananlarla ilgili olarak kendilerinden önce görevde bulunan yöneticilerin konuyla ilgilenmediklerini ve gerekli yerlere başvurmadıkları için Trabzonspor'a ihanet ettiklerini savunan Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'na aday olup olmayacağı yönünde sorulan soru üzerine ise şunları kaydetti

Malumunuzdur ki bu kirli düzenin değişmesi gerekiyor. Sistemin içerisinde başkan olsanız da önemli değil. 'TFF'ye başkan olmak ister misiniz' derseniz, hizmet etmek için isterim, ancak 'aday olur musunuz' derseniz, aday olmam.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • İsmail72 4 yıl önce Şikayet Et
    Büyük selçuklu devletinin kuruluş yılı1040 dır Türklerin anadoluya girişi büyük komutan Alparslan ile 1071 senesidir biliyorsan konuş Bilmiyorsan sus(Fb paranoyası olmuşsun)
    Cevapla