Cardozo neden yedek kaldı? Açıkladı!

Trabzonspor teknik direktörü Vahid Halilhodzic, Cardozo'nun yedek kalmasının taktiksel bir karar olduğunu açıkladı.

Cardozo neden yedek kaldı? Açıkladı!
Cardozo neden yedek kaldı? Açıkladı!
GİRİŞ 28.08.2014 22:50 GÜNCELLEME 28.08.2014 22:55

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında zor bir müsabakayı geride bıraktıklarını söyledi. Halilhodzic, şöyle konuştu:

"Rostov'un her şeyi deneyeceğini biliyordum. Topa bizden daha fazla hakim oldular. Ama takımım defansif anlamda iyi organize oldu. Oyun kontrolü onlarda olsa da biz de net fırsatlar kaçırdık. Bu tarz maçlarda yakaladıklarımızdan bir iki tanesini atmalıydık. Turu geçmek için geldik ve bunu başardık. Oyuncularımı kutluyorum."

Halilhodzic, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"İlk maçtaki 2-0'lık avantajımızı koruduk. Bu avantajımızın sayesinde defansif olarak organize olduk ve risk almamıza gerek kalmadı. En önemlisi ilk yarıda gol yememekti. İkinci yarıda rakibin performansı düşecekti. Bunu biliyordum. Bizde defansif anlamda maça iyi hakim olduk. Normal olmayan ise ikinci yarıda yakaladığımız birçok gol fırsatını değerlendiremememiz oldu."

"CARDOZO'NUN OYNAMAMASI TAKTİKSEL BİR KARARDI"

Halilhodzic, bir gazetecinin, "Cardozo'yu neden yedek bırakmayı tercih ettiniz?" şeklindeki sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Cardozo'nun oynamaması tamamen taktiksel bir karardı. 3 gün sonra bir maçımız daha var. Birçok oyuncum kondisyon açısından henüz hazır değil. O nedenle maçlarda oyuncuları değiştirmek zorunda kalıyorum."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR