Hakem yorumcuları tartışılan pozisyonlar için ne dedi?

Süper Lig'de 27.haftanın kapanış maçında Galatasaray, sahasında Antalyaspor'u 2-1 mağlup etti. Maçın ardından hakem yorumcuları karşılaşmadaki tartışılan pozisyonları değerlendirdi.

Hakem yorumcuları tartışılan pozisyonlar için ne dedi?
Hakem yorumcuları tartışılan pozisyonlar için ne dedi?
GİRİŞ 27.02.2024 00:27 GÜNCELLEME 27.02.2024 00:27
Bu Habere 124 Yorum Yapılmış

Süper Lig'de 27.haftanın kapanış maçında Galatasaray, sahasında Antalyaspor'u 2-1 mağlup etti. 

Karşılaşma sonrası hakem yorumcuları maç içindeki tartışmalı pozisyonları değerlendirdi.* GALATASARAY'IN TETE İLE KAZANDIĞI PENALTI DOĞRU MU?


Erman Toroğlu: Aynı pozisyon Galatasaray aleyhine olsa VAR’daki vatandaş hakemi çağırır mıydı? Yüreği yeter miydi? Baştan sona yanlış. Yapmayın. Gidin. Bunların alayını kovacaksın.

Deniz Çoban: Bir temas var ama futbol oyunundaki temaslarda aradığımızı kriter 'Oyuncu etkilendi mi?' sorusu. Bu oyuncuyu etkilemeyecek en basit temaslardan biriydi. UEFA'nın da tabiriyle 'hafif' bir temas. VAR'ın müdahale etmesini anlayamam. Türkiye'deki VAR uygulamalarında yanlış kullanımda ilk 10'a girer. O kadar net yanlış. Penaltı verilmesi de yanlı. Oyun devam etmeliydi.

Bahattin Duran: VAR müdahalesini konuşacak hiçbir şey yok. Çok yanlış. Hiç penaltı değil, hiç değil! Mikroskopla ararsanız, Antalyasporlu oyuncunun, Tete'nin ayak ucuna temasını görürsünüz. Bizim işimiz mikroskopla aramak değil. Pozisyonda penaltı yok. Bence bu pozisyonda ofsayt da var.

Bülent Yıldırım: UEFA'ya üye ülkelere bu pozisyonu gönderin, VAR müdahalesi olması gerektiğini savunan kimseyi bulamazsınız. Bir temas var ama VAR'ın müdahale edeceği bir kanıt yok. O zaman müdahale etmeyeceksiniz. VAR müdahalesi yanlış, bana göre de pozisyon devam etmeliydi. Çok küçük temas, böyle penaltı olmaz.

Deniz Ateş Bitnel: Tete rakibinden hızlı hareket ederek topa temas ediyor. Rakibi geç kalınmış müdahale ile Tete'nin ayağına vuruyor. Penaltı doğru.

Fırat Aydınus: Topla önce Tete oynuyor ardından defans oyuncusunun müdahalesi geliyor. Bu darbe net değil, bu pozisyonu hakem sahada yorumlamalıydı, VAR müdahalesi doğru değil.

GÖRÜNTÜ BEİN SPORTS'TAN ALINDI

* GALATASARAY'IN VAR İLE VERİLEN İKİNCİ GOLÜNDE KARAR DOĞRU MU?


Deniz Çoban: Teknoloji bu işi çözüyor. Üzerine konuşacağımız bir şey yok. Yardımcı hakem performansları her geçen hafta geriye gidiyor.

Bahattin Duran: Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi'ne inanıyorsak, karara inanacağız. Göz ile gördüğüm, Carlos Vinicius öndeymiş gibi... Milyon dolarlık bu sistemi kullanıyorsak, sisteme güveneceğiz.

Bülent Yıldırım: Sisteme güvenmek durumundayız.

Fırat Aydınus: 10 tane kameranın topa ilk dokunma anını tespit etmesi ve bu teknolojinin diğer gereklilikleri mevcutken bu pozisyonların üzerine yorum yapmak doğru değil. Bu sistem bugüne kadar yanılmamış.

Erman Toroğlu: Yarı otomatik ofsayt sistemine inanmıyorum

GÖRÜNTÜ BEİN SPORTS'TAN ALINDI

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 124
 • Recep 1 ay önce Şikayet Et
  Eski hakemler tv lerde yorum yapıyormuş gibi yılların kinini kusuyorlar gazeteciler yorum yapıyorlar hangi kulüp taraftarları ise onun o kulüplerinin cazgırlığını yapıyor birde kulüplerin eski futbolcuları sanki külübünde bedava futbol oynamış gibi öfkeli yani futbolumuzda futbolcularımızda elle tutulur bir tarafı yok
  Cevapla
 • Tosun 1 ay önce Şikayet Et
  GS ve FB hakemler olmadık yerden penaltı üretiyorlar FIFA'ya bunlara ödül vermeli türk futbolu neden geri olduğu orta ekşimiş başkanla ancak bu kadar olur
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Devletin el koyması lazım savcılar dava acmali
  Cevapla
 • ümmet 1 ay önce Şikayet Et
  feneri kimse geçemez penaltı konusunda
  Cevapla
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ülke şu Galatasaray denen fetönün takımından çok çekti çekmeyede devam ediyor
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  bırak dedikoduyu, uefa nın şike listesindeki klüplerin adına bak ülke kimden çekiyormuş görürsün, başka yerde ağla.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle