Bomba iddia! Karagümrük ligden çekilebilir

Stat ve tesis sorununu çözemeyen Fatih Karagümrük'te başkan Süleyman Hurma'nın ligden çekilmeyi düşündüğü öne sürüldü.

Bomba iddia! Karagümrük ligden çekilebilir
Bomba iddia! Karagümrük ligden çekilebilir
GİRİŞ 03.08.2022 09:32 GÜNCELLEME 03.08.2022 14:39
Bu Habere 132 Yorum Yapılmış

Süper Lig 'de 2022-23 sezonu öncesi Fatih Karagümrük için çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Stat ve tesis sıkıntısı süren Fatih Karagümrük'ün ligden çekilebileceği belirtiliyor.

TRT Spor yorumcusu Barış Yurduseven, Fatih Karagümrük'ün ligden çekilebileceğini açıkladı. Ünlü isim, stat ve tesis sorununu çözemeyen İstanbul temsilcisinde başkan Süleyman Hurma'nın ligden çekilmeyi veya takımı devretmeyi düşündüğünü iddia etti.

GEÇTİĞİMİZ SEZON ATATÜRK OLİMPİYAT STADI'NDA OYNANMIŞTI

Fatih Karagümrük geride bıraktığımız sezonda maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamıştı. İstanbul temsilcisi yeni sezon öncesi teknik direktörlük görevine sürpriz bir şekilde Andrea Pirlo'yu getirmişti.

Fatih Karagümrük'te kriz: Kulübün devamlılığını sağlamam imkansız hale gelmiştir

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, stat ve tesis bulma konusunda yaşadıkları sıkıntıya dikkat çekerek bir karar aşamasında olduğunu ifade etti.

Çıkan haberler sonrası başkan Süleyman Hurma da resmi bir açıklama yaptı.

Hurma, belirsizliklerin hala çözülememesi nedeniyle fazlasıyla zorlandıklarını ve sıkıntı yaşadıklarını belirterek “Bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma veya kişiye başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım” ifadelerini kullandı.

“Tüm zamanların en büyük efsanelerinden Andrea Pirlo’yu ve nice yıldız oyuncuyu Türk futboluna mütevazi şekilde sunduk. Sadece Andrea Pirlo’nun bile sezon başında takımımızın başına geçmesiyle 103 ülkede binden fazla sayıda haber olduk… Ülkemizi mümkün olan en saygın şekilde tanıtmanın keyfini yaşadık. 1926 yılına dayanan şanlı tarihimiz ve ülkesine bağlı olduğunu her an göstermiş semtimize rağmen hemen hemen tüm kulüplere sağlanan imkanların neden bize sağlanmadığını anlamaya çalıştık, sabırla işimizi en iyi şekilde yapmaya devam ettik.”

”Uzun bir süredir bütün makamlara başvurarak tüm kulüplere tahsis edilen ve futbolun en temel ihtiyacı olan tesis, stat ve diğer sosyal alanların Fatih Karagümrük’e de sağlanmasını istedik. Her gün yeri belli olmayan bir antrenman programı ile karşılaşmak kulübümüz adına üzücü ve onur kırıcı durumdan başka bir şey değildir. Geldiğimiz son noktada üzülerek belirtmek isteriz ki kulübümüzü bir çatı altında toplayamadık!”

”Hiç kimseden ya da hiçbir kurumdan, ayrıcalık, haksız destek veya rekabetin herhangi bir prensibine aykırı taleplerimiz olmadı, olmayacak da… Ben Süleyman Hurma olarak hayatımı adadığım işimle Türk futbolunda yer aldım, büyük başarılar elde ettim. Türk futboluna çok oyuncular kazandırdım. Ancak bunları yaparken görev aldığım kulüplerde imkanlarım vardı. Şimdi ise kendi kulübüme bu imkanları sağlayamamamın vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşıyorum.”

”Bu onur kırıcı ve göçebe gibi sürekli dışlanmışlık hissi ile arzu ettiğim başarıları kulübüme yaşatmak bir yana Fatih Karagümrük’ün devamlılığını da sağlamam imkansız hale gelmiştir. Bu nedenle makul bir süre daha çaba göstererek sonuç almaya çalışacağım. Ancak bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma veya kişiye başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım.”

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 132
 • ille de Niksar 1 yıl önce Şikayet Et
  stadı devlete yaptıranlar ne yaptı ki...işletmelerinde ve avm lerinde fiyatları artırdılar. hükümetle muhalefetin yapamayacağı mücadeleye girdiler. milleti hükemete karşı kinlendirdiler.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın bu işleri. Çekilecek olan çekildim der. Yüreği olan dediğini yapar. Çok da umrunda ya futbol camiasının.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru ise isabet olur. Sadece Karagümrük değil, Ümraniyespor ve İstanbulspor da çekilsin ligden
  Cevapla
 • Tr Spor 1 yıl önce Şikayet Et
  İzmir, Bursa, Erzurum, Malatya gibi şehirlerde oynasın takım maçlarını seyirci desteğiyle daha iyi sonuçlar alır diye düşünüyorum
  Cevapla
 • Selçuklu kartalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Karagümrügü Malatya'ya sat hurma sen tic bilirsin en azından bir şehir takımı olur 8 takımlı İstanbul ligine doğru gidiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle