TFF'den hakemler hakkında açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu hakemler hakkında açıklamalarda bulundu. Federasyon kulüpleri sağduyuya davet etti.

TFF'den hakemler hakkında açıklama
TFF'den hakemler hakkında açıklama
GİRİŞ 18.10.2021 18:08 GÜNCELLEME 18.10.2021 18:12
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu resmi siteden hakemler hakkında açıklama yaptı. Federasyon kulüplerin daha sağduyulu hareket etmelerini ve hakemlerin saygınlığının korunmasını istedi.

TFF tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak futbolun en önemli unsurlarından birisi olan hakemlerimizle ilgili, sezon başından itibaren futbol ailesi tarafından yapılan değerlendirmeleri ve özellikle de yöneticilerimiz nezdinde kamuoyu ile paylaşılan eleştirileri dikkatlice ve üzülerek takip etmekteyiz. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Federasyonumuz da, hakemlerimizin daha iyi olmaları ve en üst seviyeye gelmeleri için tüm imkânlarını seferber etmekte, onların başarısı için çaba göstermektedir. 

Bu kapsamda bir süre önce, TFF ile Kulüpler Birliği arasında, Türk hakemliğini koruyacak ve katkı yapacak ortak çalışmaları belirlemek üzere hazırlıklarına devam etmektedir. 

Hakemlik kurumu Türk futbolu için önemli bir kurumdur. Kurumları korumak herkesin görevidir ve eleştirirken dikkatli olunmalıdır. 

Kaldı ki, Türk hakemliği değerini, özellikle son yıllarda uluslararası alanda, FIFA ve UEFA nezdinde maksimum sayıda hakemle maksimum sayıda maç alarak ispat etmiş ve Avrupa’da belli bir yer edinmiştir.  

Türk hakemliğinin sorunları olabilir, bunlara ortak paydada çözüm aranabilir ancak onların saygınlığının korunması ve söylemlerde daha dikkatli olunması şarttır. 

Şu bilinmelidir ki, hakemlerimiz üzerinde oluşturulan baskı kültürü kitlesel lince dönüşmekte, bundan da en fazla zararı dünya kamuoyu nezdinde Türk futbolu ve ülkemiz görmektedir.  

Kulüplerimizden beklentimiz, sağduyulu değerlendirmelerde bulunmaları, hakem çalıştayında gerekli önerilerini sunmaları ve ivedilikle sahaya dönmeleridir. 

Tüm paydaşların Türk hakeminin değerini artıracak çaba içerisinde olacağına inancımız tamdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • zenci 1 ay önce Şikayet Et
  takimlarimiz Avrupa'da hakemler adil olduğu icin her sene yari finale cikiyor
  Cevapla
 • ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  sizin nekadar tafarsız olduğunuz ortaya çıkıyor bjk baskanı hocası konuştuğunda niye sesiniz çıkmadı hesap günü yaklaşıyor sıra sizede gelecek
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Kırmızı penaltı felan geçtik onları, bizim hakimler e sahadaki futbolcularda güvenmiyor haklılar da. Bu işlerde iddia humar var nasıl düzelecek ki?
  Cevapla
 • Selçuk 1 ay önce Şikayet Et
  Hangi hakem dışarıdaki gibi maç yönetiyor?
  Cevapla
 • Dadaş fenerbahçeli 1 ay önce Şikayet Et
  hakemleri milletin gözü önünde kura işe belirleyin herkes susar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle