Erzurumspor küme düşmenin kalkması için başvuruda bulundu!

BB Erzurumspor, küme düşmenin kaldırılması için TFF'ye başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Erzurumspor küme düşmenin kalkması için başvuruda bulundu!
Erzurumspor küme düşmenin kalkması için başvuruda bulundu!
GİRİŞ 25.05.2021 21:57 GÜNCELLEME 25.05.2021 23:17
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Süper Lig'de 2020/21 sezonunu 40 puanla 18. sırada tamamlayan ve TFF 1. Lig'e düşen Erzurumspor, küme düşmenin bu sezon da kaldırılması için TFF'ye başvurduğunu açıkladı.

Mavi-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, kulüp olarak TFF 1. Lig'in 2019-2020 sezonu başında bütçe çalışmalarındaki borçlanma ve harcama kalemlerinin 2020-2021 sezonunda Süper Lig'de yer alacak şekilde yapıldığı, planlama ve transferlerin de Süper Lig gelirleri de baz alınarak bu doğrultuda gerçekleştirildiği aktarıldı.

Süper Lig'e yükseldikleri sezonda TFF tarafından ligden düşmenin kaldırılması ve 21 takımlı bir lig ihdas edilmesi kararı sonrası kulüp gelirlerinin ciddi oranda azalması nedeniyle zor bir sezon geçirildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bir puanla ligden düşmemizin birçok sebebi olduğu gibi bu kararın da ekonomik olarak kulübümüze olumsuz etkisi olmuştur. Her yıl ülkemiz ve birçok ülke liginde 3 takımın düşürüldüğü futbol liglerinde bu sezon 4 takımın düşmesi kararı yine kulübümüzün olumsuz etkilendiği bir diğer husustur. Bu sezon da yine bu sebeplerden ötürü küme düşmenin kaldırılması için Süper Lig'de tek bir maç bile izlemeden, bu heyecandan mahrum kalan büyük Erzurumspor taraftarımız adına 17 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonuna başvurumuzu yapmıştık ve bu konuda da girişimlerimizi sürdürüyoruz. Takdir TFF yönetim kurulu üyelerimizindir."

YAZDIR
YORUMLAR 49
 • gercek 3 ay önce Şikayet Et
  cok guzel yorumlar hepinizi seviyorum Tabi Erzurumu da
  Cevapla
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Anayasanın değişmez maddelerine Erzurumspor hiç bir şekilde küme düşürülemez maddesini ekleyelim. Her sene yöneticileri müracatla yormayalım. Bir sene tüm takımların hakkını yiyip kümede kaldınız.
  Cevapla
 • Orhan 3 ay önce Şikayet Et
  Hangi sene kalmış kimin hakkı yiyilmiş vicdanen konuş sallama...
  Cevapla
 • Velhasıl-ı Kelam 3 ay önce Şikayet Et
  Acun biraz daha para toplarsa bu iş çözülür.
  Cevapla
 • Alp 3 ay önce Şikayet Et
  Üç korner bir penaltı olsun bide
  Cevapla
 • Ağaoğlu 3 ay önce Şikayet Et
  vermeyin dedik alışkanlık yapar dedik kimseyi inandıramadık.
  Cevapla
 • Mikail 3 ay önce Şikayet Et
  Transferleri yapanı değil sürekli hocayı değiştirirsen küme düşersin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle