Quaresma: Bazı faşistler eşek gibi anırıyor!

Kasımpaşa'nın Portekizli yıldızı Quaresma, “Çingeneler kurallara uymuyor, tecrit edelim” önerisi getiren aşırı milliyetçi Portekizli milletvekiline haddini bildirdi.

GİRİŞ 09.05.2020 15:11 GÜNCELLEME 09.05.2020 15:24
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Çingene olduğunu her zaman açıklayan ve bu yüzden Portekiz’de aşağılandığını daha önce çok kez kabul eden Kasımpaşa'nın yıldızı Ricardo Quaresma, koronavirüs krizi döneminde sağlıksız ortamlarda yaşamak zorunda kalan çingenelerin sorunlarına değindi.

 

 

Portekizli aşırı milliyetçi Chega partisinin lideri Andre Ventura'ya meydan okudu. Q7, Milletvekili seçilen Andre Ventura’nın, çingeneleri Covid-19’la mücadelede yasaların üstünde ciddi bir sorun olmakla suçlamasına cevap verdi.

"BAZI FAŞİSTLER EŞEK GİBİ ANIRIYOR ONLARA KULAK ASMAYIN"

 

 

Ricardo Quaresma, “Irkçılık sadece insanlar arasında, sadece onları kışkırtanların, ondan bir şeyler kazandığı savaşlar yaratmaya hizmet eder. Bazı faşistler eşek gibi anırıyor. Onlara kulak asmayın. Hayatımız eşek seslerini duymakla vakit kaybetmek için çok değerli” dedi.

"BU NORMAL DEĞİL"

Ventura’nın cevabı ise; “Milli takımdan bir oyuncunun siyasete karışması talihsiz bir durum. Umarım futbol yetkilileri bunun yeni bir normale dönmesine izin vermezler. Çünkü bu normal değil” oldu.

"CİDDİYE ALMADIM" 

Bundan sonra ise Ricardo Quaresma çok daha sert ifadelerle karşılık verdi ve "Bay Ventura'nın cevabını gördüm. Dürüst olmak gerekirse pek ciddiye almadım. Çünkü oyuncuların siyasete karışmaması gerektiğini söylüyor. Futbol hakkında yorumlar yaptığını unutmuş" dedi. Ventura, televizyonda futbol alanında yorumculuk yapmış bir isimdi. 

KAYNAK: AKŞAM
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  cingeneme can kurban...
  Cevapla
 • Halomanya 1 yıl önce Şikayet Et
  Zenci olsun,çingene olsun farketmez be kardeşim yeterki insan olsun insan.Bizler yaradilani yaradandan ötürü seven bir milletiz be bilader.Biz atalarimizdan bunları öğrendik.
  Cevapla
 • sariyerli 1 yıl önce Şikayet Et
  aslanım benim Türklerden bir şey öğrenmişsin.
  Cevapla
 • Yolumuz Siyah Beyaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Q7'İM nasıl da Ventura denilen adama haddini bildirmiş be!
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Venturayı ayağının dışıyla şutlamış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle