Mehmet Demirkol: Lens'in, Vida'nın değil, önce çimcinin, aşçının maaşı ödenmeli

Futbol Yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında gündemi yorumladı.

Mehmet Demirkol: Lens'in, Vida'nın değil, önce çimcinin, aşçının maaşı ödenmeli
Mehmet Demirkol: Lens'in, Vida'nın değil, önce çimcinin, aşçının maaşı ödenmeli
GİRİŞ 29.04.2020 21:50 GÜNCELLEME 29.04.2020 21:51
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Arda Turan ve Semih Kaya'nın geri dönüşü için Mehmet Demirkol: "İçinde bulunduğumuz dönemde futbol oynanacak mı, ne zaman oynanacak belli değilken, şöyle-böyle olacak diye plan içine girmek ne kadar doğru, bilmiyorum."

 

 

PLANLAMA YAPMAK ÇOK ZOR

Yarın bir gün Arda, Semih gelecek, hangi pozisyona gelecek? Futbolcu mu, antrenör olacak mı gelecek? Hasan Şaş ve Ümit Davala, altyapılara mı gidecek, tamamen ayrılacaklar mı? Planlama yapmak çok zor.

 

 

DEMEK Kİ FİKRİ DEĞİŞTİ

Mustafa Cengiz'in, Arda Turan konusundaki açıklaması çok netti. 'Bugün-yarın-öbür gün gündemimizde yok.' dedi. İkna oldu demek ki, değişti fikir.

İLK YAPILACAK ŞEY HER ŞEYİ DONDURMAK

Ahmet Nur Çebi'nin takımdan ayrılacaklar hakkındaki açıklamaları üzerine Mehmet Demirkol: "İlk yapacağımız şey, her şeyi dondurmak. İptal etmek veya indirim yapmak değil. Global bir kriz, sadece futbolun yaşadığı bir şey değil. 'Ne yapalım, Lens de bu parayı alacak.' yok. Kusura bakmasın, alamayacak."

KİM EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYECEKSE ONU AYAKTA TUTACAKSIN

Kim evine ekmek götüremeyecekse, önce onu ayakta tutacaksın. Futbolda da o. Çünkü futbol 20 kişinin var olduğu bir sektör değil ki. 1 milyon kişiyi ucundan kenarından etkileyen, kocaman bir sektör.

FUTBOLCU MAAŞI ERTELENEBİLİR

Ayakta tutmamız gereken, çimci, masör, aşcı... Bunları önce ayakta tutacaksın. 3 milyon euro kazanan adamın maaşı 6 ay ertelenebilir, sorun yok orada. Lens'in veya Vida'nın maaşı değil, Ümraniye'deki çimcinin, aşçının maaşı ödenmeli. Önemli olan o.

ARA EN ÇOK FENERBAHÇE'YE YARADI

Bu ara en çok kime yaradı?' dersen, Fenerbahçe derim. Ersun Yanal'ın görevi bırakıp gitmesindeki detaylar konuşulacaktı. Her şey kapandı.

DAHA DOĞRU BİR ORTAM OLAMAZDI

'Bu ligde kendi takımını en son kim bırakır?' diye sorsan, Fatih Terim ve Ersun Yanal akla gelirdi. Ersun Yanal, bıraktı, gitti. Bunun sebeplerini, tüm taraflarını doğru düşünüp, sakinleşip, yeni bir plan yapmak için çok doğru bir şey oldu Fenerbahçe adına. Fenerbahçe açısından soğukkanlı düşünmek için daha doğru bir ortam olamazdı. O yüzden, geç kalınmış bir şey yok.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • mustafa 6 ay önce Şikayet Et
  Turkiyede munibusle gidenler Ferrero ile gidenler para topluyor garp bir ulkeyiz
  Cevapla
 • Mert MALATYALI 6 ay önce Şikayet Et
  "...3 milyon euro kazanan adamın maaşı 6 ay ertelenebilir, sorun yok orada. Lens'in veya Vida'nın maaşı değil, Ümraniye'deki çimcinin, aşçının maaşı ödenmeli. " . Katılıyorum.
  Cevapla
 • Samii 6 ay önce Şikayet Et
  Garibanlar alışık birşey olmaz.
  Cevapla