Göksel Gümüşdağ: Ateş nöbetleri geçirdim!

Koronavirüse yakalanan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın tedavisi sürüyor. Hala taburcu olmayan Gümüşdağ hastalık sürecinde yaşadıklarını anlattı.

Göksel Gümüşdağ: Ateş nöbetleri geçirdim!
Göksel Gümüşdağ: Ateş nöbetleri geçirdim!
GİRİŞ 04.04.2020 11:36 GÜNCELLEME 04.04.2020 11:41
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Tüm dünya gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüse yakalanan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın tedavisi sürüyor. Hastalığın ağır seyrini atlatan ancak hala taburcu olmayan Başkan Gümüşdağ, Sabah'tan Murat Özbostan ile konuştu.

 

 

"TOMOGRAFİ ÇEKİLDİ VE VİRÜS"

11 gün önce ateş başladı, daha sonra da aşırı kas ağrısı oldu. Kendimi hiç olmadığım kadar halsiz hissettim, hemen hastaneye başvurdum. Yapılan ilk değerlendirmede Koronavirüs'e yakalanmış olabileceğim söylendi. Tomografi çekildi ve doktorlar virüsün bulaştığını açıkladı. Sonrasında yapılan testlerim de pozitif çıktı. Hızlı bir şekilde tedavi sürecim başladı.

 

 

"İLK 5-6 GÜN ATEŞ NÖBETLERİ GEÇİRDİM"

İlk 5-6 gün ateşim çok yüksekti. Ateş nöbetleri geçirdim. Her tarafım ağrıyordu ancak öksürük yoktu. 6-7 gün sonra düzelmeye başladım. İlk günlere göre çok iyiyim, tedavim de başarıyla sürüyor. Ancak daha taburcu olmadım.

"DOKTORLARA SÜREKLİ DUA EDİYORUM"

Sürekli dua ettim ve etmeye de devam ediyorum. Allah şifa versin tüm hastalara. En çok duayı da hekimler ve sağlık görevlileri için ediyorum. Adeta canla başla çalışıyorlar, bunu gözlerimle gördüm. Evlerine gitmiyorlar. Benim bulunduğum hastanede neredeyse 24 saat görev yapıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Duayı en çok onlar hak ediyor. Çocuklarını, eşlerini, anne-babalarını göremiyorlar. Ailelerini korumak adına eve gitmiyorlar. Doktorluk kutsal bir meslektir, bunu biliyorduk. Ama bu süreçte hepimiz ne kadar önemli bir vazife yaptıklarını bir kez daha anlamış olduk. Bu mücadele kolay bir iş değil. Herkes sağlık çalışanlarına destek olup dua etsin.

"DEVLETİMİZLE ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

Bir kere devletimiz bütün birimleri ile görevinin başında. Her yere yetişmeye çalışıyorlar. Hastanelerde tüm tedbirler alınıyor. Ama malzeme eksiği olabilir. Biz de bu konuda vatandaş olarak elimizden geldiği kadar destek olmalıyız. Gün birlik günüdür. Başakşehir yönetimi 1 milyon 14 bin TL, futbolcular ve teknik heyet de toplam 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon 14 bin TL yatırdık. Hastaneden çıkınca yardım işlerine devam edeceğim. Bakın herkes hasta olabilir. Devletimizle beraber üstesinden geleceğiz.

"HİÇ KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN"

Evde kalın. İşe gitmek zorunda olanlar var bunu biliyorum. Asgari düzeyde işinizi yapın ve bir an önce kendinizi evinizde izole edin. Evden çıkmak zorunda olmayanlar dışarıya adım atmasın, evde kalsın. Ben 11 gündür bir odada tek başımayım. Her şeyin başı sağlık. Evde kalırsak, kurallara uyarsak bu zor günleri atlatacağız. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
koronaturkiye
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Üzeyir 5 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun başkanın daha çok yapacak şeylerin var
  Cevapla
 • Yasin 5 ay önce Şikayet Et
  Ne gibi misal cami, yol. Dini celili İslama hizmet gibi mi?
  Cevapla
 • Hasan Altınordu 5 ay önce Şikayet Et
  Corona mağlup oluyor demekki.Erken davranmak gerekir.Geçmiş OLSUN.
  Cevapla
 • Vangölü 5 ay önce Şikayet Et
  sn başkan bünyeniz sayifmis allah şifa versin bak f.terim a.bayrak 5 günde iylestiler taburcu oldular bile egerki.d.vere neyse taburcu olduğunda evde bol bol et suyu iç.kelle paça ihmal etme
  Cevapla
 • Hamit yanık 5 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun sayınGöksel gümüşdağ BAŞKAN allah sağlık sıhhat versin inşallah kısa zamanda çıkarsın hastaneden inşallah
  Cevapla
 • Türkiye 5 ay önce Şikayet Et
  şafi ismiyle yardım etsin Allahım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle