Çok sert açıklama! "Zavallı, ucube"

Atiker Konyaspor Kulübü, gazeteci Fatih Altaylı'nın Aykut Kocaman ile ilgili sözlerine sert bir dille cevap verdi.

Çok sert açıklama! "Zavallı, ucube"
Çok sert açıklama! "Zavallı, ucube"
GİRİŞ 30.04.2019 15:30 GÜNCELLEME 01.05.2019 14:03
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Atiker Konyaspor sahasında Galatasaray ile golsüz berabere kaldı. Karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulunan gazeteci Fatih Altaylı'nın yorumlarına Konyaspor'dan sert bir cevaap geldi. Yeşil beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Fatih Altaylı gibi şahıslara futbol yorumu yaptırmak yazıktır günahtır haramdır" denildi. 

Konyaspor'un açıklaması şu şekilde;

Galatasaray ile oynadığımız ve berabere tamamlanan karşılaşmanın ardından bazı güruhlar hem kulübümüze hem de teknik direktörümüz Aykut Kocaman’a zavallılıklarını ve puan kayıplarından dolayı çaresizliklerini ifşa edercesine saldırmaya başlamışlardır. Sayın hocamız maç sonu yaptığı açıklamada yine her zamanki gibi birikimi, duruşu ve başında olduğu takıma ve şehre aidiyet duygularıyla birlikte gereken yerlere çok net bir şekilde mesajı vermiştir.

Sayın teknik direktörümüz Aykut Kocaman, "Burası Konyaspor… Binlerce yıllık bir şehir ve futbolda da iddialı olmak istiyor. Benim de burada olmamın nedenlerinden birisi de bu takımı istediği ve iddialı olduğu yere taşımak. Birinci bölümde ilk adımı attık. Bizim işimiz insanların yoluna taş koymak değil kendimize odaklanarak bir adım daha ileriye gitmektir. Bu söylenen hiç aklıma bile gelmiyor. Biz taşeron değiliz” diyerek sadece kendisinin değil bütün bir şehrin duygu ve düşünce dünyasıyla seslenmiştir.

ALTAYLI'NIN SÖZLERİ

Fatih Altaylı denen şahıs müsabaka sonrasında "Aykut Kocaman hakkında bir şey konuşmak, ona iltifat olur. Yayıncı kuruluşun veya federasyonun Konyaspor gibi takıma ödediği para haramdır! Bu takımın maçını kim izler ya! Bu takımın maçını yayınlamak hata. İngiltere, İspanya’da, hatta dünyada böyle bir takım var mı! Ayıp denen bir şey var. Her şeye hakaret bu! Futbol mu bu! Şampiyon mu olacaksın böyle! Aykut Kocaman ne istiyor! 1 sezonda 37 beraberlik falan mı? Aykut Kocaman maç sonu açıklamasında ‘Topun arkasında iyi durduk’ diyerek şunu diyor aslında: ‘Ben Fenerbahçeli bir teknik direktör olarak Galatasaray’ın şampiyon olmaması için gereğini yaptım.’ Topun arkasına geçebilirsin ama Konyaspor’a yazık. Demek ki sen hoca falan değilsin. Konyalılar’a yazık. FIFA gelsin, Aykut Kocaman’a ‘Sen git’ desin" şeklinde ucube yorumlarda bulunmuştur. 

 

 

Bu şahısla ilgili konuşmak ona iltifat olur. Bağlı bulunduğu kurumun bu arkadaşa ödediği para haramdır. Bu adamın yorumlarını kim izler. Ayıp denen bir şey var. Bu şahsın ekranlarda ya da gazete köşelerinde ipe sapa gelmez beyanatlarını yayınlamak Türkiye’deki futbolseverlere hakarettir. Aykut Kocaman Atiker Konyaspor’un teknik direktörüdür ve hangi takımda çalışırsa çalışsın o takımın menfaatlerini her şeyin üstünde tutar. Ama bunu futboldan anlamayanların anlamasını beklemekte nafile bir telaştır. Bizce Fatih Altaylı isimli şahıs özellikle fulbolla ilgili konularda yorum yapmamalıdır. Tesadüfen bulunduğu kanalı açan insanlara yazık günah. Zatı muhterem gitsin bugün köşesinde yer verdiği gibi “Göster bakim amcana şeyini” kıvamında yazılar yazsın ama mümkünse Konya’dan, Konyaspor’dan, sayın hocamız Aykut Kocaman’dan ve futboldan uzak dursun. 

Taşeronluk yapan ve bu mantaliteden beslenenlere Konya halkı ve Atiker Konyaspor camiası bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla sessiz kalmayacaktır. Herkes haddini bilsin ve her şeyden önce camialara saygı duymasını öğrensin. Kişileri ve camiaları sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak erdemdir. Ancak kendine saygı duymayan, küfürbaz birinin de bir başkasına saygı duyması mümkün değildir.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 111
 • ali ustaoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  kendini spor yorumcusu zannetip ipe sapa gelmez sözleriyle konya ve konyaspora hakaretler yağdıran Aykut KOCAMAN gibi bir değeri küçümseyen insanın anladığı konustuğu futbol ülkemize ne kazandırır ?altaylı haddini bil zorunuza da gitse konya bu ülkenin gerçeğidir keşke aykut KOCAMAN gibi karakterin olsa
  Cevapla
 • ali gökkaya 2 yıl önce Şikayet Et
  ne diyo bu altaylı o kadar önemliyse kupa git sanayide yaptır bir tane daha Anadolu takımları son maçlarda sana puan kazandıracak yani yatacak sana sende 21. şampiyonluğum diyeceksin 25. şampiyonluğum diyeceksin
  Cevapla
 • M.Metin 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir Gs'li olarak, bir Fb'li ama Konyaspor Teknik direktörü olan Aykut KOCAMAN'ın Gs'nin şapmiyonluğunu istememesi gayet normal.Eğer oyun stratejisini bu maç için bu duygu ( Amatör bakış) odaklı kurduysa bu doğru değil.Ancak Fatih ALTAYLI'nın değerlendirmeleri gerçekten en basit tabiri ile abesle iştigal.Sen şampiyonluğa oynayacaksın ve futbolcuların hepsi uyuz olmuş,uyuşmuş gibi top oynayacak!!!! Yazıklar olsun.Başka takımların ne yapıp yapmadığından bahsedeceğinize kendi dinamiklerimizi konuşup çözüm arayalım.Bu istek ve çaba seviyesi ile lig ve kupa hayal!!!!! Yazık çok yazık!!!!
  Cevapla
 • mervan 2 yıl önce Şikayet Et
  fatih altaylıya benden bir kasa soda
  Cevapla
 • paşam123 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne kadar ayıp ve holiganizm kokan bir açıklama. Ben Sayın Altaylı'yı oldum olalı sevmem, nedeni ortada işte. Adam spor adamı veya yöneticisi gibi değil, bir holigan gibi insanların karşısına geçip beyanda bulunuyor. Yazıklar olsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle