Gümüşdağ'ı kızdıran 'Halk Ekmek' sorusu!

Şansal Büyüka, Abdullah Avcı'nın imza töreni sırasında Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'a, "Arda Turan'ın transferinin İstanbul Halk Ekmek'in sponsorluğunda yapıldığı söyleniyor. Ne söylersiniz?" sorusunu sordu. Gümüşdağ konuya açıklık getirirken sitemkar sözleriyle dikkat çekti.

GİRİŞ 17.01.2019 11:58 GÜNCELLEME 17.01.2019 13:10
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı'nın imza töreninde Şansal Büyüka'nın yönelttiği "Arda Turan'ın transferinin İstanbul Halk Ekmek'in sponsorluğunda yapıldığı söyleniyor. Ne söylersiniz?" sorusuna uzun ve açık bir cevap verdi.

 

 

Büyüka, "Siyasetin sizi şampiyon yapmak istediği gibi bir söylenti var. Ayrıca, Arda Turan'ın transferinin de İstanbul Halk Ekmek'in sponsorluğunda yapıldığı söyleniyor. Ne söylersiniz?" sorusunu sordu.

"Kulüpte asbaşkanlarla, hocalarla görüşürken 'Çok oluyoruz.' diyorum." diyerek sözlerine başlayan Gümüşdağ, "Asırlık çınarlarla yarışıyor olduğunuzda bunların konuşuluyor olması doğaldı. Herhalde, bizi konuşanların çoğu 5 yıl evveli veya başka şeyleri hayal ediyor. İstanbul Başakşehir Kulübü, 7 ortaklı bir anonim şirkettir. Bu şirketin yönetiminden 7 ortak sorumludur. Dolayısıyla biz zoru başarıyoruz. Bugün baktığınızda, bugüne kadar siyaset müdahale etseydi Rizespor veya İBB Spor Kulübü küme düşmezdi. Haksızlık ediyorlar." dedi.

 

 

"KAMU ŞİRKETİ BİZE SPONSOR OLAMAZ"

Göksel Gümüşdağ, "Herhangi bir kamu şirketinin bize sponsor olma olasılığı, sıfırın altında sıfır. Bunların hepsi Sayıştay'a tabii olan şirketler. Mümkün mü, değil. 2017/18 ve 2018/19 için gelir grafiği çıkardık. Bu grafikte şu yazıyor; "Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası gelirleri, 36.2. Bütçedeki gelir payı. Bizim bütçemizin yüzde 16'sı sponsorluk geliri." Şunu kaçırıyoruz bazen, bugün Türkiye'de yerli altyapıdan gelen oyuncunun satış rekoru Başakşehir'dedir. 15 milyon Euro, nakit. Enver Cenk Şahin, 100 bin TL' Zonguldak'tan aldık, 2.25 milyon Euro'ya Almanya'ya sattık. Badji, 200 bin Euro'ya aldık, 2.750 milyon Euro'ya sattık. 100 bin Euro'ya aldığımız Manuel Da Costa'yı Al Ittihad'a sattık. Birazcık vicdansızlık ediyorlar." yanıtını verdi.

"ARDA TURAN İÇİN ÜÇ SPONSOR VARDI"

Arda Turan'ın Barcelona'dan kiralanmasıyla ilgili gelen sorusunu ise Başakşehir Başkanı, "Arda Turan konusunda, ülkenin önemli kanalları canlı yayın yaptı. Çin'in ünlü bir şirketi, sponsorluk olan Decovita ve Makro vardı. Bir de Medipol Sağlık Grubu vardı. İşi doğru yönetirseniz, yapabiliyorsunuz. Niye rahatsız oluyorsunuz?" sözleriyle cevapladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • belediyespor 1 yıl önce Şikayet Et
  belediyelerin profesyonel futbola desteğine hayır. çok paraları var madem amatör branşlara versinler futbolculara ve menajerlere değil
  Cevapla
 • Ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç kıvırmaya gerek yok Arda o paranın bir kuruşunu bile hak etmiyor helede bizden çıkan paralarla bu adama para veriliyorsa haram olsun
  Cevapla
 • salih 1 yıl önce Şikayet Et
  önce haberi doğru okumak lazım.sorun ardanın hak edip etmemesi değil.halk ekmek sponsor olmuş diye birtakım söylentiler var.başkanda yok öyle bişey olmasıda imkansız demiş.yazık...
  Cevapla
 • RİZELE 1 yıl önce Şikayet Et
  adam haklı dagılın beyler..
  Cevapla
 • Medo 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Başkan Stadyum, Forma, Bilet, İzlenme Gelirin Yok. Tamam Diyelim ki Futbolcu Sattın Gelen Para İle Futbolcu Transfer Ettin, Fakat Senin İlk 11'inde Oynayan En Az 4-5 Futbolcunun Yıllık Maliyeti 10 M€ Aşağı Değil Ayrıca Bu Futbolcular 3-4 Sezondur Oynuyor. Başakşehir'in Bu Maliyetlerden Çıkması İçin Her Sene Şampiyon Olması Lazım Ama 5 Yıldır Ortalıkta Başarı Yok.
  Cevapla
 • Ben 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya, futbolcuların ödemeleri forma bilet parasıyla ödenebilirmi. Hangine yetsin. Para olmasa, başkan kimse olamaz zaten. Siz paraya takmayın kafayı.
  Cevapla
 • serhat 1 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun. cok güzel konuşmuş gereken yerlere ve kisilere harika cevap vermiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle