Olimpiyat Stadı passolig'e hazır!

Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında Süper Lig'de derbi maçı yaklaşırken, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın yeni bilet sistemine hazır olduğu açıklandı.

Olimpiyat Stadı passolig'e hazır!
Olimpiyat Stadı passolig'e hazır!
GİRİŞ 15.04.2014 14:40 GÜNCELLEME 15.04.2014 14:40

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi için siyah-beyazlı taraftarlar stada girebilmek adına panik yaşarken, Atatürk Olimpiyat Stadı E-BİLET sistemine hazır.

88 turnike girişi yeni E-Bilet sistemi için çalışır durumda olan Atatürk Olimpiyat Stadı'nda her bir gişeden UEFA ve FIFA standartları olan saatte 660 taraftar giriş yapabilecek.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ EN ÜST SEVİYEDE

Güvenlik önlemleri içinde yoğun çalışan stad görevlileri Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşanan güvenlik sorunlarını yaşamamak için stad çevresine padoklar yaptı. E-Biletsiz hiçbir taraftarın gişelerin yanına yaklaşamayacak olan Atatürk Olimpiyat Stadı çevresini ve içini 300 tane yüksek çözünürlü kamera ile izlenebilecek.

DERBİYE MAHSUS UYGULAMA YAPILACAK

Tüm Passolig Kartı uygulaması için hazırlıkları tamam olan derbide şuan için tek sıkıntı bu sezon Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ki maçlarda 45bin ortalamaya oynayan Beşiktaş'ın taraftarlarının Fenerbahçe maçına ilgisinin az olması. Şu ana kadar yapılan bilet satşının sadece 3500 kişi olması Beşiktaş cephesini düşündürüyor. TFF yetkilileri ve Passolig kartı uygulaması yapan NETAŞ firması ise taraftarların mağdur olmaması için stad cevresinde hergün sabah saat 10.00 ile akşam 17.00 arası gişelerden E-Bilet satışı yapıyor. Ayrıca Passolig Kartı başvurusu yapıp kartı eline ulaşmayan taraftar için Beşiktaş-Fenerbahçe maçına özel geçici tek maçlık kart verilecek. Taraftarlar bu kartlara Atatürk Olimpiyat Stadı çevresinde kurulacak standlardan alabilecek.

PASSOLİG KARTSIZ HİÇ KİMSE MAÇLARA GİREMEYECEK

6222 numaralı yasaya göre hayata geçen yeni uygulama olan Passolig Kartını futbol maçını stadlarda izlemek isteyen herkes almak zorunda. TFF'nin çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle verilen saha kapatma maçlarında sadece kadın ve çocuklar maçları izliyordu. Ancak bundan sonra kadın ve çocuklar bu maçlara girebilmeleri için Passolig alması gerekecek. Bilet yine ücretsiz olacak ama Passolig kartı olmayan kadın ve çocuklarda bu maçları staddan izleyemeyecek.

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ VE UEFA AVRUPA LİGİ MAÇLARININ E-BİLET DURUMU BELLİ DEĞİL

Öte yandan önümüzdeki sezondan itibaren Türkiye Süper Ligi ve PTT Birinci Lig maçlarının hepsinde geçerli olacak olan Passolig Kartının UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarında geçerlilik durumu belli değil. UEFA'ya bağlı maçlarda bilet satış hakkının UEFA'da olmasından dolayı TFF'nin bu maçlarda E-Bilet uygulmasını nasıl yapacağı belirsizliğini korurken. TFF'nin E-Bilet uygulaması için UEFA ile anlaşması gerekiyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL