Başpehlivan Ali Gürbüz oldu

651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı, finalde rakibi Recep Kara'yı yenen Ali Gürbüz oldu.

GİRİŞ 08.07.2012 18:54 GÜNCELLEME 08.07.2012 20:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı rakibi Recep Kara'yı yenen Ali Gürbüz oldu.

Yaklaşık 10 dakika peşrev çekerek protokolü ve güreşseverleri selamlayan geçen yılın başpehlivanı Gürbüz ile 2004, 2007, 2008 yıllarının başpehlivanı Kara, daha sonra başpehlivanlık final güreşlerine başladı.

Bir anlamda geçen yılın rövanşına çıkan pehlivanlar, güreşin ilk dakikalarında bir süre birbirini tarttı. Recep Kara'nın müsabakayı hareketlendirmesiyle, pehlivanlar birbirini yenmek amacıyla çeşitli güreş oyunlarını denedi. Bu süreçte Recep Kara'nın bir süre daha baskın güreştiği gözlendi.

Normal sürede birbirini yenemeyen iki pehlivan için 10 dakikalık puanlama süresine geçildi. Bu bölümde de üstünlük sağlanamayınca güreşe altın puan bölümüyle devam edildi.

Rakipler birbirini açığa düşürmek amacıyla bu bölümde bir süre atak yapmadan bekledi. Gürbüz'ün atağıyla hareketlenen güreş, tribünleri de coşturdu.

Atağını puana çeviren Ali Gürbüz, 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu.

Ali Gürbüz, gelecek yıl, 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde de başpehlivan olursa altın kemerin ebedi sahibi olmaya hak kazanacak.

Final güreşini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, FILA Başkanı Raphael Martinetti de izledi.

Başpehlivan Ali Gürbüz oldu
GALERİYE GİT

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • adnan durali 7 yıl önce Şikayet Et
    ne puanı güreşten haberiniz yok. ali gürbüz puanla aldı yazmışsın ne puanı adam kündeyi bileğinin hakkıyla attı. doğru haber yaparsanız iyi olur. bu sene ankara kulübü alinin üzerine oynadı ama yemedi şaban ve recep çok sert güreşmelerinden aliye kin besledikleri ortaya çıkıyor ama allah her zaman doğrunun yanındadır. ali kırkpınarda hata yapmamak zorunda onun için yumuşak güreşler sergiledi önümüzdeki haftalarda şaban ve receple nasıl gürşeceğini görürsünüz şaban unuttu herhalde 6-0 yenildiğini birde sert el enselerle aliyi sakatlamak istiyor.bu düşüncelerde olanlar sahadan ağlayarak çıkar.
    Cevapla