Sakarya'da Şaban Yıldırım istifa etti

Bank Asya 1. Lig ekibi Sakaryaspor'un teknik direktörü Şaban Yıldırım, görevinden istifa etti.

Sakarya'da Şaban Yıldırım istifa etti
Sakarya'da Şaban Yıldırım istifa etti
GİRİŞ 15.02.2012 16:16 GÜNCELLEME 15.02.2012 16:16

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Erdal Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör Yıldırım ile Sakaryaspor'un başarısı için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini ama bu süreçte başarısız olduklarını söyledi.

Yıldırım'ın, Sakaryaspor'un başarısı ve önünün açılması için takımdan ayrıldığını belirten Taşkın, şunları kaydetti:

''Şaban Hoca Sakaryaspor'un en kötü zamanında başına geçmiş, başarısında ve kötü gününde Sakaryaspor'un başarısı için mücadele etmiş ve kendisini kanıtlamış değerli bir hocamızdır. Başarıları spor kamuoyu tarafından yakından biliniyor. Bu başarılı hocamızla Sakaryaspor'un başarısı için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Sakaryaspor'un başarılı olması için yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında hocamız Sakaryaspor'un geleceği için görevinden ayrılmıştır. Bir anlamda Sakaryaspor'un başarısı ve önünün açılması için böyle bir tasarrufta bulunmuştur.

Sakaryaspor'a bugüne kadar vermiş olduğu destekten dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Sakaryaspor, sahipsiz değildir. Sakaryaspor'un yeniden eski günlerine kavuşması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Sakaryaspor'un eski günlerine kavuşması için en kısa zamanda yeni bir teknik direktörle anlaşacağız.''

Yıldırım ise ilerleyen günlerde açıklama yapacağını söyledi.

Öte yandan, iş adamı Halit Evin başkanlığındaki yönetim döneminde yerel televizyon kanalında canlı yayın programına katılan Yıldırım'ın görevine son verilmiş, kongrenin ardından başkan seçilen Erdal Taşkın ve yönetimi tarafından yeniden teknik direktör olarak göreve getirilmişti.

AA 

ETİKETLER
şaban yıldırım
YAZDIR