Şampiyonluk maçı 5 saat sürdü

Korumalı Futbol 1. Lig Final maçında, rakibi Boğaziçi Üniversitesini yenen Gazi Üniversitesi Warriors şampiyon oldu.

Şampiyonluk maçı 5 saat sürdü
Şampiyonluk maçı 5 saat sürdü
GİRİŞ 29.05.2011 21:38 GÜNCELLEME 29.05.2011 21:38

Korumalı Futbol 1. Lig Final maçında, rakibi Boğaziçi Üniversitesini yenen Gazi Üniversitesi Warriors şampiyon oldu.

 Sakarya Atatürk Stadyumu'nda yapılan şampiyonluk maçında Boğaziçi Sultans ve Gazi Üniversitesi Warriors takımları karşılaştı.

 Sert pozisyonlara sahne olan maçın ilk çeyreğini Gazi Üniversitesi, 14-8 önde kapattı. Etkili oyununu ikinci çeyrekte de devam ettiren Ankara temsilcisi bu çeyreği de önde kapatarak soyunma odasına 20-8 üstünlükle girdi. Maçın ikinci yarısında dengeli bir oyun ortaya koyan Boğaziçi Üniversitesi üçüncü çeyrekte 10 sayı bularak skoru 20-18'e getirdi. Maçın son çeyreğinde İstanbul temsilcisinin 8, Ankara temsilcisinin 6 sayı bulması üzerine normal süresi 26-26'lık skorla tamamlanan maç uzatmaya gitti.

 Her takımın birer hücum yapma hakkına sahip olduğu uzatmalar karşılıklı sayılarla geçti. Yaklaşık 5 saat süren ve toplam 6 kez uzatmaya giden maçta, ''Alan'' sayısıyla 3 puan kazanan Gazi Üniversitesi rakibini 41-38 yenerek şampiyon oldu.

 -ÖDÜL TÖRENİ-

 Maçın ardından düzenlenen törenle, Türkiye Korumalı Futbol 1. Lig Şampiyonu Gazi Üniversitesi Warriors kupasını Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ten aldı.

 Törende konuşan Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Şahin Kömürcü, iki ekibin de iyi bir oyun sergilediğini vurgulayarak, ''İki ekipte birer mağlubiyetle buraya geldi. Maç çok güzel bir atmosferde gerçekleşti. Keyifli bir maç oldu. Federasyon olarak göreve geldiğimde Amerikan Futbolu dalında tek bir lig vardı. Ama şu anda 1. ve 2. ligimiz var. Üniversiteler alanında da 2 ligimiz var. Toplamda da 4 ligimiz var şu anda'' dedi.