Millilemiz Belçika'ya kilitlendi

EURO 2012 Grup Eleme maçlarında Belçika İle deplasmanda karşılaşacak A Milli Futbol Takımı oyuncularından Volkan Demirel ve Cenk Tosun bu maçı değerlendirdi.

Millilemiz Belçika'ya kilitlendi
Millilemiz Belçika'ya kilitlendi
GİRİŞ 29.05.2011 18:22 GÜNCELLEME 29.05.2011 18:22

EURO 2012 Grup Eleme maçlarında Belçika İle deplasmanda karşılaşacak A Milli Futbol Takımı oyuncularından Volkan Demirel ve Cenk Tosun bu maçı değerlendirdi.

A Milli Takım'ın Hollanda kampında basın mensupları ile bir araya gelen Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel ve Gaziantepspor'un genç golcüsü Cenk Tosun Belçika maçlarını kazanmak istediklerini söylediler. Gurupta kalan maçları kazanmaları taktirde lider olabileceklerine inandığını dile getiren Volkan Demirel, deplasmanda oynanacak Belçika maçı hakkında, "Hangi duygularla gelirsek gelelim burada dalgalanan Türk Bayrağı'nın altında toplandık. Şampiyonluk sevincini de üzüntüsünü de bir kenara bıraktık. Butakımı nasıl yukarılara taşırız. Nasıl Avrupa Şampiyonu oluruz düşüncesi olması lazım. Şampiyon olduk 3 gün kutladık. Şampiyonluğu kaçıran arkadaşlar da en fazla 2 gün üzülmüştür. Bu duyguları kenara bırakıp Milli Takım'ın sevinci veya üzüntüsü altında toplanmamız lazım. Belçika maçında kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Tüm konuşmalarımız da bu yönde. Aklımızda kazanmak var. puan veya puanlar aldığımız sürece iddiamızın süreceğini biliyoruz. Kalan maçlarımızı kazandığımız taktirde lider olabilme ihtimalimiz bile var. İnşallah bu düşüncelerimiz gerçekleşir. Geçen şampiyonada akıllarda kalan bir milli takım vardı. O hatıraların devam etmesi için EURO 2012'ye katılmamız lazım" yorumunda bulundu.

Tecrübeli file bekçisi, Real Madrid ile anlaşan Hamit ve Nuri hakkında da konuşarak, "Arkadaşlarımın oralara gitmesi bana mutluluk verdi. Diğer genç arkadaşlarımın da önlerinin açıldığına inanıyorum. Hamit ve Nuri'nin bizi çok iyi temsil edeceğini biliyorum. Kendi kişilik ve karakterlerini biliyorum. İnşallah başarılı olurlar" dedi.

CENK TOSUN: "HERKES CENK TOSUN'UN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖRECEK"

İlk olarak yarım sezon oynadığı Gaziantepspor'daki performansını değerlendiren Cenk Tosun, "Çok iyi bir ikinci yarı geçirdim. Daha da iyi olacağımı düşünüyorum. Daha yüzde 100'ü veremedim. Herkes Cenk Tosun'un neler yapabileceğini görecek" şeklinde konuştu.
3 Haziran'da oynanacak Belçika maçını da değerlendiren Gaziantepspor'un geç golcüsü, "Belçika ile oynayacağımız milli maç çok önemli. Bunun da herkes bilincinde. 3 puan aldığımız taktirde 2.'liği garantilemiş oluyoruz. Onun içinde 3 puan ile dönmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Son zamanlarda adının transfer dedikodularına karıştığının hatırlatılması üzerine ise Tosun, "Gaziantepspor'da daha yapacak çok işim var. Onları da yapıp takımıma para kazandırarak ayrılmak istiyorum. Artık ileride Türkiye'de ki 3 büyükler mi olur, Avrupa'daki büyük takımlar mı olur bilmem. Ama hedeflerimiz büyük. İnşallah Hamit ve Nuri'nin geldiği yerlere gelebiliriz" dedi.