G.Saray'ın efsanelerinden Terim yorumu

Galatasaray'ın başına 3. kez geçen İmparator lakaplı Fatih Terim'i eski yıldızlar yorumladı.

G.Saray'ın efsanelerinden Terim yorumu
G.Saray'ın efsanelerinden Terim yorumu
GİRİŞ 28.05.2011 22:55 GÜNCELLEME 28.05.2011 22:55

Esenler 1. Uluslararası Futbol Turnuvası dev maçla sona erdi. Turnuvanın kupa töreninden sonra Hakan Şükür, Bülent Korkmaz, Hakan Ünsal, Ahmet Yıldırım, Ümit Davala, Uğur Tütüneker, Hasan Şaş, Fevzi Layiç gibi eski milli futbolculardan oluşan Türkiye karması ile dünya karması dostluk maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesi eski futbolcular Milli Takım'ın Belçika ile oynayacağı karşılaşmayı ve Fatih Terim'in göreve gelişini değerlendirdi.

Milli Takım'ın Belçika ile deplasmanda oynayacağı maçı değerlendiren Bülent Korkmaz, Milli Takım'ın çok kıymetli oyunculardan kurulu olduğunu belirterek, "Bana göre çok güzel bir jenerasyon yakalandı. Ama Belçika da aynı şekilde iyi bir jenerasyon yakaladı. Zor bir maç olacak ama bizim tek avantajımız beraberliğin bizim işimize yaraması. İnşallah kazanan taraf biz oluruz. Çünkü istikrarı yakalayamadık. Artık devamlı olarak kupalara katılmamız gerek" dedi.

Galatasaray'ın başına 3. kez geçen İmparator lakaplı fatih Terim'in kendisine bir teklifte bulunmadığını söyleyen efsane kaptan, Terim'in kendilerini evine davet ettiğini, ancak teknik ekipte bulunması konusunda herhangi bir görüşmenin olmadığını dile getirdi.

HAKAN ÜNSAL: "ANTRENÖRLÜK GİBİ DÜŞÜNCEM VE PLANIM YOK"
Sözlerine EURO 2012 Grup Eleme Maçları'nı değerlendirerek başlayan Hakan Ünsal, milli takımın ilk hedefinin galibiyet olması gerektiğini belirterek, "Beraberlik iyi sonuç olacak gibi geliyor. Ama biz beraberliğe oynayacak takım değiliz. Onun için öncelikli hedefimiz gol atmak ve kazanmak olmalı. Kazanırsak çok büyük bir avantaj yakalarız. Ama olmazsa her şey tersine döner. Kısacası işi belirleyecek Hiddink ve çıkaracağı kadro" şeklinde konuştu.
Fatih Terim'in kendisine yardımcısı olması konusunda teklif getirip getirmediğinin sorulması üzerine antrenörlük yapmayı düşünmediğini dile getiren Ünsal, "Fatih Hoca ile geçtiğimiz hafta içerisinde bir görüşme yapıldı. Kulübün de düşüncesi bu. UEFA kadrosunda yer alan kişileri teknik kadroda değerlendirmek istiyor. Kulübün içine girmekten çekinenlere, ayağı geri gidenlere böyle bir teklifin gelmesi bile çok önemli. Bu Galatasaray'daki değişimi gösteriyor. Bu anlayışın ortaya konulması bile çok olumlu.
Galatasaray birçok şeyi düzeltmek için olumlu adımlar atıyor. Benim öyle bir düşüncem yok. Antrenörlükle ilgili herhangi bir düşüncem ve planım yok. Bunu Fatih hocaya da söyledim. İnşallah diğer arkadaşlarım bu işin içerisinde olurlar" diye konuştu.

HAKAN ŞÜKÜR: "ARKADAŞLARIMIZIN YUVAYA DÖNECEK OLMALARI BENİ MUTLU ETTİ"
Türk futbolunun efsane forveti Hakan Şükür ise, Belçika maçı hakkında konuşarak, "Şuanda hesaplar beraberlik üzerine yapılıyor. Bu tehlikeli bir durum. Ama potansiyelimiz var. Çok zor bir sezon geçirmelerine rağmen gereken özveriyi ve çalışmayı göstereceklerine inanıyorum. Bizimde dualarımız onlarla. İnşallah kazanacağımızı umuyorum" dedi.

2000 yılındaki başarıyı yakalamış isimlerin tekrar Galatasaray'a dönecek olmasından duyduğu memnuniyeti anlayan Şükür, "Genç ve başarı yaşamış arkadaşlarımızın tekrar yuvaya dönecek olmaları beni ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah nasıl hizmet edeceklerse başarılı olurlar. Galatasaray camiası kötü giden süreci bir an önce atlatmalı ve birliğini sağlamalı. İnşallah önce ligde ve kupada sonra da Avrupa'da başarılı olurlar" diye konuştu.

HASAN ŞAŞ: "ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GEREKLİ AÇIKLAMALAR YAPILIR"

Milli Takım'ın çok kritik bir maça çıkacağını ifade eden Hasan Şaş, gruptan çıkma mücadelesinin bu duruma gelmemesi gerektiğini söyledi. Çok kaliteli futbolculardan kurulu bir kadroya sahip olduğumuza vurgu yapan Şaş, Milli Takım'ın bu tarz maçları iyi oynadığının altını çizdi. Türk Milli Takımı'ın Belçika'ya yenilmesi durumunda tüm umutların söneceğini söyleyen Şaş, deplasmandan kesin puan alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Galatasaray'da antrenörlük görevine gelip gelmeyeceği konusunda açıklamalarda da bulunan Hasan Şaş, "Şuan itibari ile herkes bir düşünce aşamasında. Önümüzdeki günlerde gerekli açıklamalar yapılır" ifadelerini kullandı.

Milli Takım'ın Belçika ile oynayacağı maçtan ötürü başarı dileyen Vedat İnceefe ise, fatih Terim'in yardımcısı olup olmayacağı konusunda, "Bütün arkadaşların ismi geçiyor. Biz olsak da olmasak da gönlümüz Galatasaray'la. Bize fırsat verilirse elimizden gelenin en iyisini kulübümüze vermek isteriz" dedi.

YAZDIR