Boluspor'da yeni başkan adayı

Boluspor eski Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, başkanlığa tekrar aday oldu.

Boluspor'da yeni başkan adayı
Boluspor'da yeni başkan adayı
GİRİŞ 28.05.2011 20:45 GÜNCELLEME 28.05.2011 20:45

Boluspor eski Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, başkanlığa tekrar aday oldu.

Çarıkçı, düzenlediği basın toplantısında, Boluspor'da daha önce 6 yıl başkanlık yaptığını hatırlatarak, kulüp başkanı Emin Semercioğlu'nun görevi bıraktığını söyledi.

Boluspor'un çok zor günlerden geçerek bugüne geldiğini anlatan Çarıkçı, ''Kulüpte 15 gündür kongre heyecanı ve beklentisi vardı. Benden başkanlık konusunda Boluspor camiası, taraftarı ve basın mensupları bir açıklama bekliyordu. 6 yıldır emek verdiğim, çok yoğun bir mesai harcadığım Boluspor Kulübüne başkan adayı olduğumu açıklıyorum'' dedi.

Çarıkçı, Boluspor için bir çok projenin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ''Devam eden projelerin takipçisi olacağım ve yapmak istediğim projeleri de başkan olduğum zaman hayata geçireceğim. Yaptığımız ve yapmayı düşündüğümüz projelerle Boluspor'un gelir kaynaklarını arttırmayı hedefliyoruz. Boluspor'un aylık gelir kaynağı olan 80-90 bin lirayı en az 200 bin liraya çıkartmamız gerekiyor. Boluspor Kulübünün ayakta durabilmesi içinde 200 bin liraya ihtiyaç var'' diye konuştu.

Semircioğlu'nun 'O sene bu sene' sloganıyla göreve başladığını anımsatan Çarıkçı, ''Sezon sonunda hem Emin başkan hem de taraftarımız üzüldü. Bu yıl bir masraf da oldu. Artık kendimizi toparlamamız gerekiyor. Gençler konusunda çalışmamız gerek. Hedeflerimizin gerçekleşmesi için 3 yıl gerekli. Bu süre zarfında alt yapıya sözde değil özde destek olacağız. Alt yapımızda profesyonel futbolcu çıkartmamız gerek. Bütçenin bir kısmını da alt yapıya ayıracağız'' ifadesini kullandı.

Çarıkçı, Boluspor'un sadece bir başkan ile yönetilmeyeceğini, yönetimde bulunanlara da büyük sorumlulukların verileceğini, bu sayede başkanın üzerine düşen görevin azalacağını kaydetti.

Boluspor 31 Mayıs'ta kongreye gidecek.ETİKETLER
seçim
YAZDIR