Elmander'i etkileyen GS fotoğrafı

Elmander, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası'nın dev posterinden etkilendi ve "Galatasaray forması altında ben de bir Avrupa Kupası kazanmak isterim" dedi.

Elmander'i etkileyen GS fotoğrafı
Elmander'i etkileyen GS fotoğrafı
GİRİŞ 28.05.2011 12:52 GÜNCELLEME 28.05.2011 12:52

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Terim ile Florya'da buluşan golcü oyuncu Elmander, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası'nın dev posterinden etkilendi ve "Galatasaray forması altında ben de bir Avrupa Kupası kazanmak isterim" dedi.

Galatasaray'ın yeni yönetiminin ilk transferi İsveçli golcü Johan Elmander dün akşam İstanbul'a geldi. 27 Mayıs 1981 tarihinde doğan Elmander 30. yaşını doldurduğu gün Atatürk Havalimanı'na ailesiyle beraber inerken mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Alanda az sayıda taraftar olmasına karşın sempatik tavırları ile dikkat çeken yıldızın kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen kimseyi geri çevirmemesi dikkat çekti.

"GOLLERİMLE BAŞARIDA PAY SAHİBİ OLACAĞIM"

30 yaşındaki golcü oyuncu önce havaalanında basın mensuplarının sorularını kısaca cevaplarken, daha sonra GS TV'ye yaptığı özel açıklamada; "Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Atacağım gollerle başarıda pay sahibi olacağım" diye konuştu.

Havaalanından ayrıldıktan sonra Florya'ya giderek başkan Ünal Aysal, 2. başkan Ali Dürüst, yönetici Ali Gürsoy, Bülent Tulun ve yeni teknik direktörü Fatih Terim ile görüşen Elmander, yıllığı 2 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme imzalayacak. Tesislerde Galatasaray TV'ye forma ile poz veren Elmander, 9 numaralı formanın da sahibi oldu.

TESİSLERDEKİ UEFA ŞAMPİYONLUĞUNUN FOTOĞRAFININ ETKİSİNDE KALDI

Teknik Direktör Fatih Terim ile tanıştıktan sonra kısa bir sohbet yapan ikili, odada bulunan UEFA KUPASI 2000 zaferinin posterinin önünde etkili bir diyalog yaşadı. Terim, o dönemin bazı önemli yönlerini ve şampiyonluğa giden yoldaki hatıralarını Elmander'e anlatırken, İsveçli golcü ise "Galatasaray forması altında ben de bir avrupa kupası kazanmak isterim" dedi.

BUGÜN EV BAKACAK

Bu sezon Premier Lig'de Bolton Wanderers'ın oynadığı 38 maçın 37'sinde forma giyerken 10 gollük bir performans ortaya koyan İsveçli futbolcu eşi ve çocuğu ile geldiği İstanbul'da bugün ev bakacak. Elmander'in yarın sabah İstanbul'dan ayrılarak milli takım kampına katılması bekleniyor.