Burak Milli formayı bırakmak istemiyor

Burak Yılmaz, Trabzonspor ile şampiyonluk yarışında ikinci olmaları nedeniyle üzgün olduğunu ancak milli takım için fiziksel bir eksikliğinin bulunmadığını söyledi.

Burak Milli formayı bırakmak istemiyor
Burak Milli formayı bırakmak istemiyor
GİRİŞ 27.05.2011 16:45 GÜNCELLEME 27.05.2011 16:45

(A) Milli Futbol Takımı oyuncusu Burak Yılmaz, Trabzonspor ile şampiyonluk yarışında ikinci olmaları nedeniyle üzgün olduğunu ancak milli takım için fiziksel bir eksikliğinin bulunmadığını söyledi.

Milli takımın kamp yaptığı Bilderberg Chateau Holtmühle Otel'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Burak, Trabzonsporlu futbolcular olarak sezon itibarıyla üzgün olduklarını ancak fiziksel eksiklik hissetmediklerini belirtti.

Maça kadar olan sürede moral olarak da iyi duruma geleceğini ifade eden Burak, şöyle devam etti:

''Moral olarak tabi ki Trabzonsporlu futbolcular biraz üzülmüş durumdayız. Ama fizik olarak sadece son hafta sarı kart cezalısıydım, oynamadım. Onun eksikliği olabilir ama maça kadar uzun bir süre var. Sezon içinde kendimi çok iyi hissediyordum, fizik olarak sezon bitmesin diye düşünmüştüm. Şu anda moral olarak biraz üzgünüm ama fizik olarak eksiğimin bulunduğunu düşünmüyorum. Sizler zor bir kamp olacağını düşünüyorsunuz belki ama ben sezon sonu itibarıyla daha da iyi olacağını düşünüyorum. Şampiyonluk mücadelesindeki futbolcular kendilerini 'fit' tutmak zorundaydı. Buraya iyi yansıyacağını düşünüyorum.''

Trabzonspor'a transfer olduğundan bu yana değişim ve gelişim gösterdiğini anlatan Burak, bunda teknik direktör Şenol Güneş'in de büyük katkısı olduğunu belirterek, ''Türk Milli Takımı'nda bu derece önemli maçlar için çağrılıp oynamamda da Hiddink'in çok büyük payı var. Bunu siz de görüyorsunuz. Ben önce kendimi, sonra bana güvenenleri mahcup etmemek için her geçen gün daha da çok çalışıyorum. İyi bir sezon geçirdim, sonrası için de umutluyum. İnşallah böyle devam edecek'' diye konuştu.

Burak Yılmaz, Belçika maçının sezon sonu oynanmasının bir avantaj olduğuna değinerek, ''Kafa olarak biraz yorgun olabilir futbolcular ama fizik olarak herkesin çok iyi durumda olduğunu düşünüyorum'' dedi.


-''BU FORMAYI ZOR ÇOK ZOR YAKALADIM, KOLAY DA BIRAKMAK İSTEMİYORUM''-


Milli takımın bir değişim içinde bulunmasının ve performansının yüksek olmasının kendini bu duruma taşıdığını dile getiren Burak, ''Uzun bir süre bu şansı bekledim. Bu formayı çok zor yakaladım kolay da bırakmak istemiyorum. Trabzonspor için bu sene çok şeyler verdim, inşallah milli takım için de iyi şeyler yapmak istiyorum'' ifadesini kullandı.

Burak, milli takımda her futbolcunun Belçika maçını konuştuğunu ifade ederek, ''Lig ortamından tamamen sıyrılmış, bu maçın ne derece önemli olduğunu bilen futbolcular var. Önümüzde uzun bir süre var. Bu süreyi de iyi değerlendirip iyi bir şekilde hazırlanacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Teknik direktör Hiddink ile ilgili düşünceleri sorulan Burak, şunları söyledi:

''Bizimle çok samimi, çok içten. Büyük bir teknik adam olmasına rağmen egolarından sıyrılmış, bizimle her şekilde ilgilenen bir insan. Güvendiği, inandığı her şeyin arkasında durabilen bir insan. Bana bu formayı layık görmesine çok teşekkür ediyorum. Böyle bir patlamayı geç de olsa benden beklediğinizi düşünüyorum. Ben de bunu gerçekleştirdim. Bende var olanı ortaya çıkardım. Bunda son derece bana yardımcı olan hem takım arkadaşlarım hem de hocalarım vardı. Bu performansımın altına düşmemek için daha da çok çalışacağım.''


-''EN BÜYÜK HAYALİM BU SAATTEN SONRA AVRUPA'DA OYNAMAK''-


Burak Yılmaz, ''Avrupa düşüncen var mı?'' sorusuna net bir yanıt vererek, ''En büyük hayalim bu saatten sonra Avrupa'da oynamak'' dedi.

Ancak Trabzonspor'un gönlü ve isteği olmadan bunu asla yapamayacağını vurgulayan golcü futbolcu, ''Çünkü ben Trabzonspor'a, Trabzonspor da bana çok şeyler verdi. Avrupa'da oynamayı çok istiyorum ama her iki tarafın da gönlü olduğu takdirde'' diye konuştu.

Hangi ülkeyi istediği sorulan milli futbolcu, ''Almanya olursa... Futbol tarzıma futbol stilime Almanya'nın uygun olduğunu düşünüyorum'' dedi.


-''AKLIMIZDA BERABERLİK YOK''-


Burak Yılmaz, Belçika'ya karşı ilk maçta sağladıkları üstünlükten sonra rakiplerinin bu maçı kazanmak için sahaya çıkacağını belirterek, şunları kaydetti:

''Bu, bizim oyun tarzımızla alakalı. Bizim için avantaj olabilir. Hem hızlı oyuncularımızla hem paslarımızla hem teknik olarak iyi bir takımız. Aklımızda beraberlik yok. Türk Milli Takımı, herkesi her yerde yenebilecek güçte. O yüzden kesinlikle kazanmak için sahaya çıkacağımızı düşünüyorum.''

ETİKETLER
MİLLİ TAKIMLAR
YAZDIR