Guus Hiddink'ten transfer yasağı

A Milli Takım futbolcularına, Teknik Direktör Hiddink tarafından transfer yasağı getirildi.

Guus Hiddink'ten transfer yasağı
Guus Hiddink'ten transfer yasağı
GİRİŞ 27.05.2011 09:45 GÜNCELLEME 27.05.2011 09:45

Hiddink’ten yasak geldi!

A Milli Takım’ın hocası, Avrupa Şampiyonası finalleri yolunda en kritik maçı olan Belçika sınavı bitene kadar oyuncularından transfer konularında yorum yapmamalarını istedi, bu durumun motivasyonu bozabileceğini belirtti

2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde, deplasmanda Belçika ile karşılaşacak olan A Milli Takım futbolcularına, Teknik Direktör Hiddink tarafından transfer yasağı getirildi.

Hollandalı hocanın, Swissotel’de kampa girmeden birkaç gün önce, oyuncularını tek tek arayarak kendilerinden transferin t’sini bile konuşmamalarını istediği öğrenildi. Belçika maçının Avrupa Şampiyonası finalleri yolunda kritik bir sınav olması nedeniyle futbolcularından böyle bir talepte bulunan Hiddink, Hollanda’da yapılacak kampta da, oyuncularına bu konudaki uyarılarını tekrarlayacak.

Transfer söylentileri nedeniyle futbolcularının kafasının karışmasını istemeyen ay-yıldızlı ekibin teknik patronu, yakın çevresine “Belçika maçı en kötü döneme denk geldi. Tam ligin bittiği ve transferin başladığı bir zamanda en kritik maçımızı oynayacağız. Bu beni çok tedirgin ediyor. Bu nedenle bütün konsantrasyonumu işime vermeye çalışıyorum, futbolcularımı da bu düşüncelerime ortak etmek istiyorum” diye konuştuğu öğrenildi.

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de Belçika maçına kadar yazılı ve görsel medyaya konuşmayacak. Haziran’da yapılacak seçimlerde aday olup olmayacağı netlik kazanmayan Başkan Özgener, bu konuşma yasağına gerekçe olarak Milli Takım’ın Belçika maçını gösterdi ve “Maç gününe kadar yorumda bulunmayacağım” dedi.