Hakeme saldıran takıma tarihi ceza

Öz Karacaahmet ile Yalıspor genç amatör maçında çıkan olayların faturası ağır oldu. Yalıspor'un antrenörü 15 yıl, futbolcular da 1 ile 10 sene arasında değişen cezalar aldı

Hakeme saldıran takıma tarihi ceza
Hakeme saldıran takıma tarihi ceza
GİRİŞ 26.05.2011 09:30 GÜNCELLEME 26.05.2011 09:30

Tarihi ceza

Yeni yasa can yakmamaya devam ediyor... 14 Mayıs’ta Öz Karacaahmet ile Maltepe Yalıspor arasında oynanan maçta çıkan olaylara karışan antrenör ve futbolculara tarihi bir ceza verildi. Raporlara göre Maltepe Yalıspor antrenörü Ali Haydar Tayyük’ün hakem Ali Aktaş’a küfür edip, tribüne yollanmasının ardından başlayan olayların faturası ağır oldu. Hakeme saldıranlar arasında buluan Tayyük’e 15 yıl hak mahrumiyeti cezası verilirken, futbolculardan Tolga Bilir’in de lisansı 10 yıl süreyle iptal edildi. Aktaş’ı darp eden diğer oyunculardan Selamet Çakır 3, Mert Aşar, Ali Yılmaz, Orhan Koyutürk, Semih Cançakır, Savaş Aydemir ve Enes Ayas ise birer yıl ceza aldı.

 İşte hakem raporu

2 Haziran’a kadar iş görmez raporu alan hakem Ali Aktaş, federasyona raporunda şu ifadelere yer verdi: “Yalısporlu Tolga Bilir rakibine tekme attığı için bu oyuncuya ihtar verdim. 55. dakikada sürekli itirazda bulunan ve bana ‘hakem senin ananı s.... Seni buraya gönderen federasyon görevlilerinin de anasını s....’ diyerek küfür eden Yalıspor’un teknik sorumlusu Ali Haydar Tayük’ü tribünü gönderdim. Rakibine ikinci kez tekme attığı için ihraç ettiği 7 numaralı futbolcu (Tolga Bilir) bana yumruklar attı. Daha sonra Tayük küfürler edip, ölümle tehdit ederek saldırmaya başladı. Tayük’ün bana yumruk attığı gören Yalıspor’un oyunda olan futbolcular ve yedek kulübesinde bulunan tüm sporcular üzerime koşarak saldırmaya başladılar.”