Kadir Has Stadı rengarenk olacak

Kadir Has Stadı'nın dış cephe aydınlatma çalışmaları Fenerbahçe maçı öncesinde tamamlanacak. Led aydınlatma sistemi ile Kadir Has Stadı'nın gece görüntüsü rengarenk bir görünüm kazanacak.

Kadir Has Stadı rengarenk olacak
Kadir Has Stadı rengarenk olacak
GİRİŞ 30.10.2009 13:55 GÜNCELLEME 30.10.2009 13:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yaptığı yazılı açıklamada, stadın dış cephesine yaptırılan led aydınlatma sistemi ile Kadir Has Stadı'nın gece görüntüsünün rengarenk bir görünüm kazanacağını belirtti.

Işıklandırma çalışmalarının pazar günü oynanacak Fenerbahçe maçına yetiştirileceğini ifade eden Özhaseki, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin en modern stadını Kayseri'ye kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu stat, Kayseri'nin olduğu kadar ülkemizin de uluslararası spor arenasına açılan kapısı oldu. Bir yandan içerde maçlar oynanırken da çevre düzenleme çalışmalarımız sürüyordu. Bunlara ilave olarak projenin başından beri üzerinde durduğumuz dış cephe aydınlatması konusundaki çalışmalarımız da sürüyor. Bu çalışmayla birlikte stat, rengarenk bir görünüm kazanacak ve ışık oyunları ile maça gelenlere keyifli anlar yaşatacak. Çalışmalar son aşamaya geldi. Fenerbahçe maçına kadar çalışmaları tamamlayarak Türkiye'de bir ilke daha imza atacağız.''

Led ışıklandırma sisteminde 6 bin noktasal aydınlatma kullanıldığını bildiren Özhaseki, stadın dış cephesinde sahadaki takımların renklerinin yansıtılabileceği bir ortam oluşturulacağını, ayrıca gol sonrası çeşitli efektler yapılabileceğini belirtti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • göksen gürbüz 13 yıl önce Şikayet Et
    güzel de...... iyi oluyrda içi boş olduktan sonra dışını ne yapayım önce tribünler dolsun boş türübünlere ışıklandırma gerekmez
    Cevapla