Elvan bir Altın madalya daha getirdi

Türk atletizminin altın ismi Elvan kalitesini yine konuşturdu. 16. Akdeniz Oyunları'nda milli atlet Elvan Abeylegesse, 10 bin metrede rahat bir koşuyla altın madalyaya ulaştı.

Elvan bir Altın madalya daha getirdi
Elvan bir Altın madalya daha getirdi
GİRİŞ 30.06.2009 22:10 GÜNCELLEME 30.06.2009 22:10
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış
Pescara'daki Adriatica Stadı'nda yapılan yarışta, Elvan Abeylegesse ile birlikte 3 atlet koştu. Milli atlet, yarışın başlarından itibaren rakipleriyle arasındaki farkı arttıran Elvan, 31.51.98'lik derecesiyle birinci oldu.

Milli atleti. 32.23.06 derecesiyle Sırp Olivera Jevtic, 32.48.44 derecesiyle Cezayirli Kenza Dahmani takip etti.

Elvan Abeylegesse, yarış sonrasında Türk Bayrağı ile tur atarken, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de altın madalya kazanan milli atleti kutladı.
Elvan bir Altın madalya daha getirdi
GALERİYE GİT
KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • mehmet sadıkoğlu 12 yıl önce Şikayet Et
  ne alakası var yaa :). ne alakası var gs li olmasıyla başka bi takımı tutsaydı altın madalya alamıcakmıydı.
  Cevapla
 • MEHMET AKKUŞ 12 yıl önce Şikayet Et
  Türk Irkçılarına Duyurulur.... Asil Anadan asil babadan olma diye temiz kan isteyenlere duyurulur.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına en güzel örnek Elvandır.Bu ülkeye sadece kendini Türk Irkından görenlerin değil.Bu ülke de farklı ırklardan gelip,am Türkiye yi içinde bir sevda gibi gören ve onu yüceltmek için çalışan milyonlarca insanı da barındırıyor.Irkçılık yaparak toplumu bölmek isteyen ve diğerlerini dışlayanlara güzel bir örnek.Herkes bundan dersler çıkarmalı...
  Cevapla
 • hasan askin 12 yıl önce Şikayet Et
  gururumuz. Başta Elvan olmak üzere bize altın,gümüş ve bronz madalyalar kazandırarak Şanlı bayrağımızı göndre çektiren sporcularımızı kutluyorum.Başarılarının devamını diliyorum.
  Cevapla
 • emrah 12 yıl önce Şikayet Et
  nede olsa Gs'li :):). helal aslanım...
  Cevapla