4 büyüklerin taraftar oranı yüzde kaç?

İnternet üzerinden 81 ilde yaklaşık 1 milyon üye üzerinden yapılan araştırmada taraftarların Türkiye haritası çizildi. 4 büyüklerin yüzde kaç taraftarı var?

4 büyüklerin taraftar oranı yüzde kaç?
4 büyüklerin taraftar oranı yüzde kaç?
GİRİŞ 26.06.2009 15:33 GÜNCELLEME 26.06.2009 15:33
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

''Bilyoner.com'' adresli internet sitesinin yaptığı araştırmada taraftarların Türkiye haritası çizildi.

İnternet sitesinin 1 milyonun üzerindeki üyelerine yönelik araştırmayla çıkarılan taraftar haritası, 81 ili kapsayacak şekilde gerçekleştirildi.

Buna göre Türkiye genelinde taraftarların yüzde 35'nin Galatasaraylı, yüzde 33'ün Fenerbahçeli ve yüzde 20'sinin de Beşiktaşlı olduğu açıklandı.

İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde Fenerbahçeli taraftarların sayısının fazla olduğu ortaya çıkarken, İzmir, Bursa ve Adana'da Galatasaraylı taraftarlar önde yer aldı.

Bu arada Trabzon'daki Trabzonspor taraftarı oranı yüzde 72 gibi yüksek bir rakamda çıkarken, 4 büyük kulüp dışındaki araştırmada yer alabilen takımlar ise Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu.

Trabzonspor genel tabloda yüzde 4 ile yer alırken, diğer takımların taraftar oranı da yüzde 8 olarak ortaya çıktı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 71
 • Abdullah Öztürk 11 yıl önce Şikayet Et
  gerçekler acıdır.... f7 li arkadaşlar bu anketide hazmedemediler.yıllardır bu anketler yapılıyor ben bir kez olsun f7 nin 1. çıktığı anket hatırlamıyorum,yok çünkü...zamanında ali şen ortaya bir saçma görüş attı f7 lilerde bunu yuttu..zaten kendi de açıkladı öylesine söyledim herkes yedi diye.ama araştırmalar f7 ye karşı ezici üstünlüğümüz olduğunu gösteriyor..dua etsinler yine bu araştırmada fark az çıkmış gerçekte fark daha çok..biri facebookdan bahsetmiş,aynı kişi farklı isimle 10 kere üye olursa elbette fazla çıkar.
  Cevapla
 • levent 11 yıl önce Şikayet Et
  1 milyon. kardeşim siz hiç hbri tamamını okumadan mı yorum yapıyosunuz adamlar 1 milyon kişi uzerinden anket yapmış..yapsa 70 milyon uzerinden fb nin sadece facebook uzerinden 2k uyesi var..siz kendinizi avutun avutun 25mil taraftarla biz zaten başı çekiyoruz..bun çalıştığım iş yerinde bile üstünlük kurmuş vaziyetteyiz..hadi nüfs sayımda yapsınlar bakalım..bi madde koysunlar göreceksiniz kimin taraftarı çok..bu alemde fb den falza taraftar çıkmaz ardından cincon ondan sonrada 8taş gelir ama 8 taşta şüpeliyim sivas ta
  Cevapla
 • Suddenly 11 yıl önce Şikayet Et
  kemal hardal kardeşim. facebooktan taraftar sayılarını almışsın kendi meşrebince ama şunu kafasa sok bence insanlar facebookta yaşamıyorlar bu ankette zaten bir bahis şirketinin üzerinden yapılmış bi araştırma. ha sen mutluyum diyorsan öyle kalfacebookta yaşamaya devam et bu arada gsliler sahte üye falan değildirler çünkü bu ülkede ne kadar hileli hurdalı şikeli alavereli iş varsa sizin başınızın altından çıkar bunu da tüm türkiye bilir zaten. kendinizi kandırmayın. neden ülkenin en sevilmeyen takımı 7b çıktı bi araştır bakalım
  Cevapla
 • tuğrul çetin 11 yıl önce Şikayet Et
  saçma. saçma bir istatislik bence trabzon taraftarı dahada yüksektir.
  Cevapla
 • recep kılıç 3 yıl önce Şikayet Et
  bana gelip hangi takımlısın demediler ben trabzonsporluyum ve trabzon da trabzonspor taraftarı %72 den fazladır yaklaşık %96 sıdır ve türkiyede de bu sayı % 4 ün çok çok üstündedir ve ayrıca trabzonspor dünyanın en büyük deplasman grubu 12 aralık 2010 istanbul büyükşehir belediye trabzonspor trabzon 3 -1 kazandı taraftar sayısı 60.000 üzeri
  Cevapla
 • salihkutlu 11 yıl önce Şikayet Et
  Yıllarca Kandırılmışız. Eski türk filmlerinden başlayarak tv dizilerine varıncaya oradan da gazetelerin spor sayfalarında o kadar Fb propagandası yapılmıştır ki fb liler kendilerini dev aynasında görmüşler en fazla taraftar sayısına sahip olduklarına inandırılmaya çalışılmışlardır Allah'tan artık anketler var da gerçeği görebiliyoruz. Ezberleri bozuldu çok büyük farkla önde olduklarını sanıyorlardı ama gerçek ortaya çıkınca aradaki farkı küçümsemeye çalışıyorlar. Tıpkı ergenekon destekçileri gibisiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle