Engin Bekdemir FC Porto'da

Portekiz'in ünlü kulüplerinden FC Porto, Hollanda'nın PSV Eindhoven kulübüyle girdiğiçetin mücadele sonrasında 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı'nın oyuncularından Engin Bekdemir'i transfer etti.

Engin Bekdemir FC Porto'da
Engin Bekdemir FC Porto'da
GİRİŞ 10.06.2009 10:44 GÜNCELLEME 10.06.2009 10:44

Dünya futboluna birçok yıldız kazandıran FC Porto ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalayan 1992 doğumlu oyuncu, imza törenin ardından, ''Çok büyük bir kulübe geldim. İnşallah en kısa zamanda burada kendimi kanıtlayarak, (A) takıma yükseleceğim'' dedi.

15 Yaş Altı Milli Takımı ile 2007 yılında ilk maçına çıkan ve şimdiye dek genç milli takımlarda 32 kez forma giyen Engin Bekdemir, Türk Milli Takımı'nda oynayan bir oyuncu olarak, Türkiye'nin adını da Portekiz'de en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti.

FC Porto Kulübü Başkanı Nuno Pinto da Costa ise PSV Endhoven ile girdiği çetin mücadele sonrasında Engin'i kadrolarına kattıklarını belirterek, ''Engin, çok genç ve büyük bir yetenek. Önümüzdeki yıllarda Avrupa'da adını duyuracak ve Porto'ya çok yarar sağlayacak bir oyuncu. Porto olarak ondan çok şey bekliyoruz'' dedi.

FC Porto'nun Fatih Sonkaya'dan sonra transfer ettiği ikinci Türk olan Engin Bekdemir, Giresun'dan Belçika'ya göç eden bir gurbetçi ailenin çocuğu ve forvet arkası olarak da tabir edilen orta sahanın ortasında görev yapıyor.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL