Sporda Şiddet ve Düzensizlik için kanun düzenlemesi geliyor

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yasaklanan fiilleri işleyenlere yönelik ceza hükümlerinin, "caydırıcılık" açısından yeniden değerlendirileceğini bildirdi.

GİRİŞ 13.12.2023 16:42 GÜNCELLEME 13.12.2023 17:01
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yasaklanan fiilleri işleyenlere yönelik ceza hükümlerinin, "caydırıcılık" açısından yeniden değerlendirileceğini bildirdi.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da düzenleme yapılacağını bildirdi.

TFF Başkanı Büyükekşi: Tüm ligler 19 Aralık Salı günü yeniden başlayacak
MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'dan hakem Halil Umut Meler'e saldırı

"Yeniden değerlendireceğiz"

Yeşil sahaları dostluk ve kardeşlik alanı haline getirmek için el birliği ile çalışılacağını kaydeden Tunç, şu ifadeleri kullandı:

"6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunumuzda düzenlenen yasak fiilleri işleyenlere yönelik ceza hükümlerini, caydırıcılık açısından yeniden değerlendireceğiz. Spor alanlarında taşkınlık yapanlar, spor alanlarına yasak madde sokanlar, müsabaka ve seyir alanlarının güvenlik ve düzenine ilişkin tedbirlerin alınmasında görevini yapmayanlar, belirli bir spor müsabakası sonucunu etkilemek için bir başkasına menfaat temin edenler, spor alanlarında hakaret ve tehdit içeren tezahürat yapanlar, sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklama yapanlar hakkında uygulanacak yaptırımların, cezanın caydırıcılığı açısından yeniden değerlendirilmesi yönündeki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Yeşil sahalarımızı, dostluk ve kardeşlik alanı haline getirmek için el birliği ile çalışacağız."

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Okur 7 ay önce Şikayet Et
  Su kira ve kiraci durumlarına da bir el atilsa artik. Yasalarin guncellenmesi gerek zira herkes davalik ve bir cok dava surmenaj olmus. Gerci herhangi bir guncelleme olmazsa Mevcut gayrimenkulu satip yurtdisindan konut alip kiraya vermekte mantikli. Burada kiraya tasinmak daha ekonomik ustelik biraz para bile artiyoki gecinmeye katki saglar.. sonra her ay ulkeye doviz gelir ihtiyac var.
  Cevapla
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Boşuna meclisi meşgul etmeyin, bir kaç ay sonra yeni bir kanun getirerek yumuşatırsınız bunu da. 2011 de Aziz'i kurtarmak için yaptığınız gibi.
  Cevapla
 • Amin 7 ay önce Şikayet Et
  Caydırıcı cezalar olmalı
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  ilk önce infaz ceza kanunlarını değiştirin adam 5, 10 sene ceza alıyor birkaç senede çıkıyor böyle olunca hiçbir caydiriciligi olmuyor önce bunların düzeltilmesi lazım
  Cevapla
 • Mamidis 7 ay önce Şikayet Et
  Doğru bu kanun daha önce yapılmıştı ama sırf fenerbahçe küme düşmesin diye 2010-2011 sezonunda trabzonsporumuzun haklı şampiyonluğu elinden alınarak kanun yumuşatıldı.......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle