Fransa'da "terörist" ilan edilmişti! Filistin'e destek veren Benzema'dan flaş hamle

Suudi Arabistan'ın Al Ittihad takımında forma giyen dünyaca ünlü yıldız Karim Benzema, İsrail ile Filistin arasındaki savaşta Filistin'e attığı destek mesajlarının ardından ülkesinde siyasilerin hedefi oldu.

GİRİŞ 21.10.2023 10:41 GÜNCELLEME 21.10.2023 12:20
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

Fransa'da gündem Karim Benzema... İsrail ile Filistin arasındaki savaşta Filistin'e destek veren futbolculardan biri olan dünyaca ünlü Fransız yıldız skandal suçlamaların da odağında.

Suudi Arabistan'ın Al Ittihad takımında forma giyen dünyaca ünlü Fransız yıldız, İsrail ile Filistin arasındaki savaşta Filistin'e attığı destek mesajlarının ardından ülkesinde siyasilerin hedefi oldu.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Benzema'nın Filistin'e attığı destek mesajının ardından oyuncuyu "terörist" olmakla suçlamıştı.

Darmanin'in ardından aşırı sağcı eski cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour, Benzema'ya çok ağır suçlamalarda bulundu.

Zemmour, geçtiğimiz Cuma günü Arras'ta vurularak öldürülen edebiyat öğretmeni Dominique Bernard'ın ölümünden Benzema'yı suçlu tuttu ve doğrudan bir bağlantı kurdu.

Aşırı sağcı politikacı Zemmour'un skandal sözleri şu şekilde:

"Karim Benzema'nın Fransa milli takımında kazara, sadece para ve sportif sonuçlar için oynadığını biliyoruz. Bunu kendisi de söyledi. Özünde Fransız değil. Fransa'yı sevmiyor, hiçbir zaman da sevmedi. O şeriat kanunlarını uygulamak isteyen bir Müslüman, şeriat kanunları cihat demektir ve cihat da Dominique Bernard'ı öldürmek ve Samuel Paty'yi öldürmek demektir. Karim Benzema'nın görüşleri ile Fransız öğretmenin öldürülmesi arasında bir bağlantı kurarsam? Kesinlikle, doğrudan bir bağlantı kuruyorum."

BENZEMA'DAN KARŞI HAMLE

Benzema'nın avukatı, eski cumhurbaşkanı adayına karşı hakaretten dolayı "yasal işlem başlatacağını" söyledi.

Oyuncunun avukatı 15 Ekim'de kadınları ve çocukları esir alan bombalar altındaki sivil halk için dua etmenin Hamas propagandası, terörizm suç ortaklığı ya da işbirliği eylemi anlamına gelmediğini savundu.

Karim Benzema gibi Filistin'de yaşanan korkunç saldırılara tepki göstermelerinin ardından kendi ülkelerinde büyük tepkiler görüyor.

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 84
 • Asena 4 ay önce Şikayet Et
  Yahudi SiyoİTler kuduz köpektir.
  Cevapla
 • Orhan 4 ay önce Şikayet Et
  Fransa da Siyonizmin piyonu olmuş bir ülke. Yöneticileri siyonizme hizmet etmek için sahibine sadık bir köpek gibi yarışıyorlar
  Cevapla
 • Cngz56 4 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar soysuz haysiyetsiz bir canavar ülke olduğunuz her geçwn gün perçinleniyor
  Cevapla
 • Misafir1 4 ay önce Şikayet Et
  =özil
  Cevapla
 • Zaza 4 ay önce Şikayet Et
  Halen demokrasiyle mi yönetilecez, halen batının yasalarıylamı yargılayacaz,halen hakem heyet ve son söz için batımı bağlayıcı olacak,batsın batınız yerine dibine denizin altına
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle